×

3 ترفند استفاده از فضای کنج کابینت

حدیث روزبهانی
13 آذر 1399
دقیقه زمان برای مطالعه
نصب سبدهای ریلی آشپزخانه قناس

فضاهای دور از عملکرد در بسیاری از آشپزخانه ها همانند گوشه مرده و غیر قابل دسترسی برای بسیاری از صاحبخانه ها ناامید کننده بنظر میرسد. فضاهای گوشه بعنوان نقاط کوری شناخته می شوند که نمی توان به درستی از آن ها استفاده کرد. اما باید به دنبال راه حلی کاربردی برای کابینت های کنج بود تا بتوان نقاط دور از دسترس را به نقاطی پرکاربرد تبدیل کرد.

امروزه راه حل های زیادی برای کمک به بهینه سازی استفاده از کابینت های گوشه ای و ایجاد فضای ذخیره سازی  وجود دارد.

 

همانطور که می دانید کنج ها در آشپزخانه مشکل ساز هستند خصوصا اگر فضای آشپزخانه از نظر کاربردی بودن و بهینه سازی برای ما مورد اهمیت باشد. آن ها معمولا فضاهایی تنها، دور از دسترس و در انزوا در آشپزخانه هستند. با توجه به آنکه فضای کابینت کنج دور از دسترس می باشد در این کابینت معمولا مواردی یافت می شود که متعلق به مدت ها پیش بوده و به علت عدم دسترسی آن ها را فراموش کرده ایم. این نوع کابینت ها در آشپزخانه هایی یافت می شوند که دارای گوشه هستند. این گوشه های تاریک و بدون نور در هندسه دکوراسیون داخلی تاثیر بسزایی دارند و از آن ها می توان بخوبی استفاده کرد. نام دیگر فضاهای گوشه مانند در دکوراسیون داخلی نقاط کور می باشد چرا که برای برداشتن هر چیزی از این نقاط ناچاریم کورکورانه وارد عمل شویم.‘

چه راه حلی برای دسترسی به آیتم های درونی کابینت وجود دارد بدون آنکه با برداشتن مواد غذایی آن دچار بهم ریختگی شود؟!

یکی از مواردی که مورد سوال بسیاری از خانه داران می باشد نحوه استفاده کاربردی از فضاهای کنج می باشد. یکی از ایده های محبوب خانه داران استفاده از سبد های مخصوص فضاهای کنج برای دسترسی به نقاط کور و دور از دسترس و تاریک کابینت می باشد.

سبدهای ریلی مخصوص کنج درون کابینت چرخش کرده و به راحتی بیرون می آیند.در ادامه در مورد سبد های مخصوص کابینت های کنج سخن خواهیم گفت که یکی از آن ها شکل لوبیایی دارد و بخاطر این شکل به لمن مشهور شده است. دو مدل دیگر مخصوص کنج مجیک کرنر کامفورت و مجیک کرنر جادویی است که در این مقاله به هر سه مدل می بپردازیم.

لمن کرنر

لمن کرنر یا لوبیایی ظاهر بسیار جذابی داشته و بسیاری از خانه داران به دنبال نصب آن هستند. همینطور این سبد عملکرد جالبی داشته و بصورت کامل در دسترس شما قرار می گیرد که در ادامه به بررسی عملکرد و جزییات این سبد کنج می پردازیم.

لمن کرنر- سبد ریلی کنج لوبیایی

این محصول حرکت چرخشی داشته و درون شکل گرد آن می توان انواع ظروف گرد مثل قابلمه و پیاله یا دیگر ظروف و یا حتی مواد غذایی را قرار داد. همچنین طبقات آن در برابر لغزش مقاوم بوده و دارای دیواره ای به دور هر طبقه است که مانع از افتادن وسایل چیده شده به بیرون می شود.

لمن کرنر معمولا از دو طبقه تشکیل می شود که هر طبقه تحمل وزن تا 25 کیلوگرم را داشته و در مجموع وزن خوبی را تحمل می کند. این محصول دارای دو مدل چپ و راست می باشد که بسته به جهتی که قصد دارید لمن کرنر از کابینت خارج شود باید مدل آن را انتخاب کنید.

این محصول کاربردی دارای کف آرنا بوده که مانع از لیز خوردن اجسام در کف آن می شود. نکته دیگری که در نصب این محصول اهمیت دارد بیرون آمدن هر سینی به طور جداگانه است. بدینصورت شما دسترسی کاملی به هر سینی برای استفاده پیدا می کنید بدون اینکه فضای شما توسط سینی دوم اشغال شود.

مجیک کرنر جادویی

مدل دیگری از سبدهای ریلی که مخصوص کابینت های کنج می باشد سبدهای مجیک کرنر است. این سبدها توجه بسیاری از مصرف کنندگان را به خود جلب کرده است چرا که کارکرد و کارایی جالبی دارند.

در مجموع تعداد سبدهای مجیک کرنر 4 سبد می باشد که از 2 سبد آن برای یونیت جلویی و از سبد دیگر برای یونیت عقبی استفاده می شود.

در محصولی که در تصویر می بینید کف سبدها بافت می باشد و شما می توانید مواد غذایی را به راحتی در کف آن بچینید و از استفاده از این محصول لذت ببرید.

مجیک کرنر جادویی- سبد مخصوص دو یونیته مخصوص کابینت کنج

شکل ظاهری این محصول به این صورت است که دو فریم برای سبدها در نظر گرفته شده است و فریم جلویی تا زاویه 45 درجه از کابینت خارج می شود. پس از خارج شدن یونیت جلویی، یونیت عقبی نیز از انتها به جلو حرکت می کند و جای قبلی یونیت جلویی درون کابینت قرار می گیرد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که یونیت عقبی از کابینت خارج نمی شود و فقط در چارچوب داخلی یونیت جلویی جایگزین می شود و شما می توانید سبدهای آن را برای استفاده به سمت بیرون بکشید.

یکی از مزایایی که مجیک کرنر جادویی داراست مکانیزم آرام بند آن است که با حالت مکنده ای که دارد به آرامی به طرف داخل کشیده شده و به نرمی بسته می شود.

این محصول با فراهم کردن دسترسی به نقاط کنج و کور استفاده خوبی برای مصرف کننده فراهم می کند. همینطور هر طبقه آن قدرت تحمل وزن تا 15 کیلوگرم را داراست.

مجیک کرنر کامفورت

یکی دیگر از انواع سبدهای ریلی مخصوص فضاهای کنج مجیک کرنر کامفورت می باشد که در ادامه به بررسی شکل ظاهری و کارکرد این سبد می پردازیم.

مجیک کرنر کامفورت مخصوص کابینت کنج

مجیک کرنر کامفورت در دو مدل در بازار موجود است که شکل ظاهری هر دو مدل شبیه به یکدیگر بوده و عملکرد یکسانی دارند و تنها تفاوت آن ها در این است که کف یکی از مدل ها از ام دی اف و کف مدل دیگر بصورت بافت و مفتولی می باشد که مدل ام دی اف آن به دلیل جلوگیری از لیز خوردن اجسام در کف آن از قیمت بالاتری برخوردار می باشد.

عملکرد این محصول بدین صورت است که دو یونیت آن که مجموعا دارای 4 سبد است درون کابینت قرار می گیرد و یونیت عقبی به وسیله ریل ساچمه ای که در بالا و پایین آن نصب شده است به سمت جلو برای بیرون آمدن و در دسترس قرار گرفتن حرکت می کند.

یونیت جلویی نیز به وسیله ریل از کابینت خارج شده و در بیرون کابینت و در سمت چپ قرار می گیرد. سپس یونیت عقبی از انتهای کابینت به جلوی کابینت حرکت کرده و در جایگاه قبلی یونیت اول قرار می گیرد. با این عملکرد شما می توانید به راحتی به هر 4 سبد دسترسی داشته باشید.

فرق مجیک کرنر کامفورت با مجیک جادویی

شاید در نگاه اول این دو محصول یکسان به نظر بیایند اما تفاوت آن ها در عملکرد متفاوت آن ها در نحوه بیرون آمدن از کابینت می باشد. بدینصورت که یونیت جلویی مجیک جادویی تا زاویه 45 درجه از کابینت خارج می شود اما یونیت جلویی مجیک کامفورت بصورت کامل و به جهت چپ به خارج کابینت منتقل می شود.

در تصویر زیر زاویه 45 درجه مجیک کرنر جادویی را مشاهده می کنید.

نصب مجیک کرنر جادویی

چگونه انتخاب کنیم؟

با کابینت کار متخصص خود مشورت کنید و ببینید کدام مدل با کابینت شما تناسب دارد. پلان و نقشه مخصوص آشپزخانه خود را بررسی کنید و اولین موردی که مهم می باشد فیت بودن نوع سبد ریلی کنجی است که برای گوشه کابینت خود انتخاب می کنید.

مورد دیگر هزینه ایست که بابت آن پرداخت می کنید. مسلما تفاوت هایی در قیمت وجود دارد که شما باید با توجه به نیاز و عملکردی که انتظار دارید گزینه مناسب را انتخاب کنید.

اگر سبد کنج کابینت را برای کابینت از پیش ساخته ای مد نظر دارید ابتدا باید ابعاد آن را با دقت اندازه بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

10 ایده برای فضاسازی یونیت کابینت

10 ایده برای فضا سازی یونیت کابینت

روزانه همه ی ما درگیر فعالیت های مختلف زیادی در آشپزخانه می باشیم و نیاز داریم این ...
حدیث روزبهانی
09 مهر 1399
بهترین آبچکان برای سینک جلوی پنجره

بهترین آبچکان برای سینک جلوی پنجره

این مقاله برای پاسخ گویی به یک سوال بسیار مهم و کاربردی با عنوان چه آبچکانی برای ...
حدیث روزبهانی
17 شهریور 1399
10 ایده برای انتخاب دستگیره کابینت مناسب

10 ایده برای انتخاب دستگیره کابینت مناسب

انتخاب دستگیره کابینت مناسب در بازار متنوع و انواع برندها کار دشواریست که با در نظر گرفتن ...
حدیث روزبهانی
18 شهریور 1399
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • Add to cart
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه