خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910
خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910

0 تا 100 سوپری ایستاده کابینت + نکات قبل از خرید

0 تا 100 سوپری ایستاده کابینت + نکات قبل از خرید

از اهمیت پررنگ اکسسوری ها در آشپزخانه های امروزی نمی توان چشم پوشی کرد. اکسسوری هایی همچون سوپر مارکت کابینت آشپزخانه که با حضور خود، معجزاتی را در فضای آشپزخانه رقم زده اند. این اکسسوری کاربردی نه تنها فضای دلنشین و جذابی را در آشپزخانه حکمفرما می سازد؛ بلکه محیط داخلی کابینت ها را ساماندهی نموده و منجر به بهینه سازی فضای آنها می شود. جالب است بدانید که سوپری، درست مانند یخچال عمل می کند. با این تفاوت که اقلام ضروری که نیازی به نگهداری در یک محیط سرد ندارند؛ در آن نگهداری خواهند شد.

در حقیقت سوپری آشپزخانه را می توان یک انبار متحرک قلمداد کرد. انباری که تمامی آشپزخانه ها با هر سبک و متراژی، امکان نصب آن را یافته اند. در ادامه، اگر قصد خرید این محصول را دارید، می بایست پیش از خرید با مدل های آن آشنا شده و به نکاتی مهم که می توانند در فرآیند خرید کمکتان کنند؛ اشراف یابید. به این منظور، توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

سوپر مارکت کابینت و مدل های متنوع و کاربردی آن

سوپری ریلی که به یک وسیله مهم و ضروری در آشپزخانه های مدرن بدل شده و نظم و پیوستگی را با خود به ارمغان آورده، دارای مدل های متنوعی است. تنوع چشمگیر این محصول باعث پاسخ دهی مناسب به نیاز مشتریان شده و آنها را در این خصوص، بی نیاز گردانده است. در ادامه به مدل های متعدد آن خواهیم پرداخت:

انواع مدلهای سوپری ایستاده کابینت

سوپر یخچالی کابینت

سوپر یخچالی کابینت با توجه به شباهت هایی که به یخچال دارد، با این عنوان نامگذاری شده است. وجه اشتراک این محصول با یخچال، نحوه چیدمان سبدها می باشد. بخشی از سبدها داخل یونیت تعبیه شده و برخی دیگر روی درب کابینت نصب می گردند. هنگامی که درب کابینت را باز می کنید، می توانید با بیرون کشیدن سبدهای داخل یونیت به صورت ریلی، به آنها دسترسی راحتی داشته باشید. اقلام خوراکی خشک و غیر حساس را می توانید در داخل این سوپری بچینید و هر زمان که به آنها نیاز داشتید، سریعا بردارید.

کابینت کنار یخچال، بهترین جایی است که می توان سوپر کابینت یخچالی را کنار آن نصب و اجرا نمود. این محصول مانند کابینت های کمدی عمل کرده و طراحی ایستاده آن باعث شده تا در اثر قرار گرفتن در کنار یخچال، نتایج بصری ایده آلی به وجود آید.

انواع مدل های سوپر یخچالی کابینت:

سوپر یخچالی کابینت که یکی از مدل های مرسوم سوپر مارکت کابینت محسوب می شود، بر اساس نوع سبد، مدل های متعددی را در برمی گیرد. مدل هایی که هر یک تفاوت هایی با هم دارند:

انواع مدل های سوپر یخچالی کابینت:

مدل های با سبد توری:

سوپری استاده کابینت به ویژه سوپر یخچالی مدل سبد توری یکی از رایج ترین مدل هایی است که می توان به آن اشاره کرد. این محصول با توجه به سبدهای توری ای که از آنها برخوردار می باشد، امکان چیدمان هر نوع اقلام غذایی به جز اقلام ریز را به وجود آورده است. جنس سبدها اغلب از  نوع آلیاژهای مقاوم مانند استیل بوده و این موضوع سبب افزایش استحکام و مقاومت محصول در برابر پوسیدگی شده است.

با توجه به اینکه این سبد دارای شبکه بندی های مشخص است و بین آنها فاصله احساس می شود؛ لذا با قرار دادن اقلام ریز، امکان افتادن آنها وجود دارد. در نتیجه، دسترسی به این اقلام، دشوارتر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می شود تا جای ممکن، از نگهداری اقلام ریز و کوچک در این مدل خودداری شود. بهترین اقلامی که می توان در این سبدها نگهداری کرد، بسته بندی های متوسط تا بزرگ اقلام غذایی، بطری های پلاستیکی و شیشه ای و همینطور ظروف شیشه ای است.

مدل های با سبد ام دی افی:

سوپر یخچالی کابینت مدل سبد ام دی افی را می توان بهترین مدل سوپری یخچالی خطاب کرد. به این دلیل که این محصول با برخورداری از کف ام دی اف، فرصتی مناسب جهت نگهداری اقلام ریز و درشت را به وجود آورده است. بنابراین ترسی از بابت افتادن و گم شدن اقلام ریز در داخل این سبد وجود نداشته و خاطر خانم های خانه از این بابت، آسوده و مطمئن خواهد گشت. نکته ای که در خصوص این محصول می توان گفت، مقاومت کمتر آن در برابر پوسیدگی است. بنابراین باید این نکته را هنگام خرید سوپری آرنا با سبد ام دی اف به خاطر داشته باشید.

سوپر ریل وسط

سوپری آشپزخانه با برخورداری از مدل های متنوع توانسته دایره انتخابی خریداران را وسعت ببخشد. از دیگر مدل های متعلق به این محصول که سبب رفع نیاز کاربران شده، سوپر ریل وسط است. این محصول، نقطه مقابل سوپری هایی است که دارای ریل کناری یا مجیک کرنر می باشند. کابینت هایی که از ارتفاع زیادی برخوردار بوده، ولی عرض چندانی ندارند، می توانند از سوپری کابینت ریل وسط ریلی با ریل وسط بهره گیرند.

نصب این مدل از سوپر ریلی در فضاهای خالی 30 الی 40 سانتی که در مجاورت یخچال آشپزخانه وجود داشته و به ظاهر بلااستفاده به نظر می رسند، اقدام کاملا مناسبی است. همچنین محصول مورد نظر، همراه خوبی برای کابینت های قدی خواهد بود.

خرید سوپری ریل وسط کابینت

شما می توانید با تکیه بر این اکسسوری، پِرتی فضا را به حداقل رسانده و به اقلام غذایی پرمصرف، سروسامان دهید. این اکسسوری کاربردی علاوه بر اینکه یک آشپزخانه جذاب را رقم می زند، به طرز معجزه آسایی به داد آن رسیده و به بهترین نحو فضای آشپزخانه را مدیریت می کند. خبر خوب اینکه کابینت شما دارای هر عرض و ارتفاعی که باشد، امکان نصب سوپر ریل وسط را خواهد داشت.

همانطور که از نام این محصول پیداست، ریل، نقش موثری را در حرکت سریع و راحت آن ایفا می کند. دو عدد ریل، یکی در بالای کابینت و دیگری در پایین نصب شده و سپس امکان حرکت آن را به وجود آورده اند. بخش جلویی سوپری به کدام نقطه متصل می گردد؟ بهترین نقطه جهت اتصال آن، درب کابینت است. بنابراین با کشیدن درب کابینت به طرف خود، باعث باز شدن سریع آن خواهید شد.

مزایا:

از مزایای سوپر ریل وسط می توان به امکان جابجایی سبدها اشاره کرد. بدین ترتیب امکان حذف برخی از سبدها و یا افزودن آنها به وجود آمده و امر نظافت نیز به راحتی صورت خواهد گرفت. این سوپری ایستاده، متشکل از تعداد طبقات متعددی است. آنچه تعیین کننده تعداد این طبقات می باشد، ارتفاع سبد است.

هر اندازه ارتفاع سبد کمتر باشد، تعداد طبقات بیشتری را شاهد خواهیم بود. با توجه به اینکه محصول فوق، بهینه سازی فضای آشپزخانه را به طرزی عالی انجام می دهد، به همین دلیل در کانون توجه مخاطبان قرار گرفته است.

انواع سوپر ریل وسط کابینت (از نظر سبد):

با تنوع چشمگیری که در انواع سوپری کابینت، بخصوص سوپر ریل وسط روبرو هستیم، دیگر نگرانی از بابت انتخاب آنها به دل راه نخواهد داشت. لذا تمامی اشخاص با هر سبک و سلیقه می توانند یکی از مدل ها را انتخاب کرده و آنها را در آشپزخانه به اجرا در بیاورند. مدل هایی که در رابطه با انواع سوپر ریل وسط از حیث نوع سبد می توان نام برد، عبارتند از:

انواع سوپر ریل وسط کابینت

شامل مدل های سبد ام دی اف(آرنا):

سوپر ریل وسط کابینت مدل سبد ام دی اف (آرنا) یکی از محصولات منحصر به فردی که می توان بدان اشاره کرد. این محصول آبکاری شده که حاوی شاسی های مستحکم و مناسب می باشد، با برخورداری از سبد MDF توانسته دغدغه خانم های خانه بابت نگهداری اقلام مهم و مورد نیاز را برآورده نماید. ریل استفاده شده در این محصول دارای بهترین جنس و عملکرد بوده و این موضوع سبب حرکت بی دردسر آن شده است.

نکاتی برای نگهداری صحیح از این محصول:

با توجه به سطح ام دی اف سبد، بهتر است اقلام مرطوب که امکان تراوش مایعات از آنها وجود دارد را داخل سبد قرار ندهید. با این اقدام موثر، مانع از خیس شدن و نم برداشتن ام دی اف و افزایش دوام و ماندگاری آن خواهید شد. ضمن اینکه این عمل سبب حفاظت از سایر اقلام غذایی شده و از فاسد و خراب شدن آنها ممانعت خواهد کرد.

ویژگی های برتر آن:

حتی اگر بارها هم از این ریل برای بیرون آوردن سبدها استفاده کنید، باز هم خدشه ای در عملکرد آن ایجاد نخواهد شد؛ چرا که شما با یک محصول با کیفیت روبرو هستید. محصولی که ویژگی های برتر همچون عدم ایجاد صدا حین حرکت و عمر و دوام طولانی را به خود اختصاص داده است.

زیباترین مدل سوپری کابینت

مدل های سبد توری(مفتولی):

سوپر ایستاده ریل وسط مدل سبد توری (مفتولی) از قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردار بوده و از این رو مورد استقبال از سوی کاربران قرار گرفته است. این محصول آبکاری شده که کیفیت بالایی را به همراه دارد، در صورت استفاده و نگهداری درست، تا سالها همراه شما در آشپزخانه بوده و آراستگی را به معنای حقیقی برقرار می سازد. این محصول نه تنها آشپزخانه های نقلی و جمع و جور را پشتیبانی می کند، بلکه در آشپزخانه های بزرگ نیز قابل اجرا می باشد. بنابراین می توان آن را یک سوپری منعطف خواند.

برای اینکه موفق به انتخاب صحیح این محصول شوید، باید ابتدا برآوردهای لازم را در خصوص عرض و ارتفاع کابینت انجام دهید؛ سپس سوپری ریل وسط را متناسب با آن، سفارش دهید. تعداد سبدهای سوپری با توجه به ارتفاع کابینت، متغیر خواهد بود. برای آشپزخانه هایی که فضای کافی را در اختیار دارند، توصیه می شود از سبدهایی با عرض زیاد استفاده شود. در عوض آشپزخانه های کوچک و کم جا می بایست سبدهایی را انتخاب کنند که هم عرض اندکی دارند و هم تعدادشان کمتر است.

از نظر ریل:

از میان مدل های موجود از سوپر وسط، به ویژه سوپری ریل وسط می توان نمونه های متعددی را نام برد. نمونه هایی از قبیل:

ریل آرام بند:

سوپری ریل وسط همراه با ریل آرام بند را می توان یکی از مدل های دلخواه کاربران خطاب کرد. این ریل مجهز به یک پمپ است. پمپی که حین داخل رفتن سبد فعال شده و باعث حرکت آرام آن خواهد شد. همین که نیمی از سبد را به داخل هل دهید، کافیست، حرکت بعدی توسط ریل آرام بند صورت گرفته و در آخر سبد کاملا به داخل هدایت می گردد. لازم به ذکر است ریل آرام بند به عنوان ریل ترمز دار نیز شناخته شده و عملکرد مناسبی را به همراه دارد.

نمونه ریل تاندم آرام بندسوپری ایستاده کابینت

 

ریل ساچمه ای:

ریل یک فاکتور کلیدی در حرکت سوپر ریل وسط به شمار می آید. اگر این ریل نباشد، امکانی برای حرکت سوپری وجود نداشته و کارکرد آن مختل خواهد شد. ریل ساچمه ای یکی از مدل هایی است که در خصوص ریل های بکار رفته در این سبدها می توان به آن اشاره کرد. این ریل دارای آبکاری کروم و یا الکترولیتی می باشد. عمر و دوام ریل، رابطه مستقیمی با نوع آبکاری آن دارد. بهترین نوع، ریل ساچمه ای با آبکاری کروم است.

نمونه ریل سوپری ریل وسط بدون آرام بند

هدف از این آبکاری، مصونیت ریل در برابر خوردگی و آسیب می باشد. بدین ترتیب ریل همچنان به حرکت موثر خود ادامه داده و باعث باز و بسته شدن راحت سوپری کابینت ریلی خواهد شد. تمامی سوپری هایی که مجهز به ریل ساچمه ای می باشند، استقامت بالایی دارند. به این دلیل که این ریل با برخورداری از چنین مشخصه ای، ویژگی فوق را به آن انتقال داده است. این ریل ها عملکرد مکانیکی دارند و به همین علت عمر و دوام آن بسیار عالی است.

انواع سوپر مارکت کابینت از لحاظ اتصال سبد و درب

بعد از بررسی مدل های متعدد سوپر مارکت کابینت، قصد داریم تا انواع این محصول بر اساس نوع اتصال سبد و درب را مورد بحث قرار دهیم. هدف از تمامی این بررسی ها، اتخاذ تصمیمات بهتر در خصوص خرید این محصول توسط شما خریداران عزیز می باشد:

انواع سوپری کابینت ایستاده از لحاظ اتصال سبد و درب

سوپری کابینت با سبد متصل به درب:

سوپر مارکت کابینت با سبد متصل به درب، یکی از محصولاتی است که می توان نام برد. سبدها با اتصال یافتن به درب کابینت، همزمان با حرکت آن جابجا شده و به داخل یا بیرون هدایت می گردند. بنابراین می توان حرکت سبدها را وابسته به حرکت درب کابینت دانست.

سوپری با سبد منفصل:

سوپر وسط همراه با سبد منفصل، یکی از کاربردی ترین و موثرترین محصولات ممکن به شمار می آید. درب کابینت توسط لولا به بدنه آن متصل شده و سبد متعلق به سوپری دارای حرکتی مستقل خواهد بود. سبدهایی که به صورت منفصل ساخته می شوند، توسط ریل باز و بسته می شوند. در این صورت، امکان بیرون کشیدن کامل سبد و دسترسی آسان به محتویات داخل آن وجود خواهد داشت.

جمع بندی

به آخر مقاله رسیدیم و با ذکر چند نکته سعی داریم جمع بندی کلی مقاله رو خدمتتان ارائه دهیم.در اینجا چک لیست مفید برایتان قرار می دهیم که حتما قبل از خرید یوپر مارکت کابینت از آن کمک بگیرید.

 1. ابتدا کابینتی که قصد دارید برای آن سوپر مارکت کابینت تهیه کنید را کامل اندازه گیری کنید (توجه کنید که عمق کابینت های استاندارد حدودا 55 سانتی متر می باشد بدین خاطر همه ی سوپر مارکت ها عمق یکسانی دارند و برای نصب حداقل 50 سانتی متر فضا نیاز دارند(در کمترین حالت مدلهایی وجود دارند که حداقل 46 سانتی متر فضا نیاز دارند.)
 2. ارتفاع سوپر مارکت ها از حداقل 65 سانتی متر تا حداکثر 230 سانتی متر می باشند.پس معمولا از لحاظ ارتفاع مشکلی نخواهید داشت و می توانید نسبت به ارتفاع کابینت خود،سوپری دلخواه انتخاب کنید.
 3. عرض تعیین کننده ترین عامل در انتخاب سوپر مارکت می باشد.حداقل عرض سوپر مارکت 15 سانتی متر و حداکثر 53 سانتی متر می باشد.
  اگر عرض کابینت شما بین 15 تا 37 سانتی متر باشد ،تنها می توانید از مدل سوپر ریل وسط استفاده کنید.
  اگر عرض کابینت شما بین 37 تا 55 سانتی متر باشد ،هم می توانید از مدل سوپر ریل وسط و هم از سوپری یخچالی کابینت استفاده کنید.
 4. سوپر ها از نظر مدل سبد در دو نوع وجود دارند
  اول مدل سوپر با سبد های مفتولی
  دوم مدل سوپر با سبد های آرنا یا ام دی اف می باشد.
 5. در آخر به لحاظ قیمت سوپری ها را دسته بندی می کنیم:
  معمولا سوپر ریل وسط نسبت به سوپر یخچالی قیمت مناسب تری دارد چرا که تعداد سبد در این نوع سوپری کمتر است.
  همچنین سوپر ها با سبد توری ارزان تر از سوپری ها با سبد ام دی افی یا آرنا می باشند.

جمع بندی کلی هم به پایان رسید.امیدواریم این مقاله کمک کند تا بتوانید انتخاب راحت تری در خرید سوپر مارکت کابینت داشته باشید.در صورتی که با خواندن مقاله هر گونه سوالی در ذهنتان پیش آمد می توانید با تماس با مشاورین فروش ما راهنمایی کاملی از ما دریافت کنید یا از بخش دیدگاه سوال خود را مطرح کنید و پاسخی در خور دریافت نمایید.

آنچه در این مقاله می خوانید

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.