خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910
خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910

3 عامل مهم در ساخت کابینت لوکس آشپزخانه

3 عامل مهم در ساخت کابینت لوکس آشپزخانه

تاثیر جک کابینت در ساخت کابینت لوکس آشپزخانه

کابینت لوکس آشپزخانه یکی از مهم‌ترین المان‌هایی می‌باشد که تاثیر مستقیمی در طراحی دکوراسیون منزل و آشپزخانه دارد. اگر می‌خواهید عوامل مهمی که در ساخت کابینت لوکس آشپزخانه تاثیر گذار هستند را بشناسید، بهتر است تا انتهای این مقاله همراه ما باشیدو سپس به مطالعه مقاله کاربردی آشنایی با ویژگی های کابینت لوکس بپردازید.

. بدیهی است که همه‌ی افراد زیبایی را دوست دارند و همواره به دنبال خرید بهترین و زیباترین وسایل هستند. کابینت آشپزخانه در مدل‌ها و طرح‌های گوناگونی تولید شده است که انتخاب مدل آن‌ها به سلیقه شما بستگی دارد. با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، ساخت کابینت هم دست‌خوش تغییراتی شده است. روز به روز طرح‌ها و مدل‌های جدیدتری وارد بازار می‌شود.

‌کابینت لوکس آشپزخانه زیبایی خاصی دارد و همواره مورد توجه همگان قرار می‌گیرد. اگر قصد دارید دکوراسیون آشپزخانه خود را طراحی کنید، بهتر است به سراغ کابینت‌های لوکس و مدرن بروید. در طراحی و تولید کابینت‌های لوکس از المان‌های جدید و مدرن استفاده شده است. به عنوان مثال جک کابینت یکی از محبوب‌ترین المان‌هایی می‌باشد که در ساخت کابینت‌های لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. جک کابینت یکی از مهم‌ترین ابزارهایی می‌باشد که برای استفاده آسان کابینت‌ها طراحی شده است.

کابینت لوکس آشپزخانه با بهره مندی از جک کابینت به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که می‌دانید درب کابینت‌ها مدام در حال باز و بسته شدن هستند و باز کردن کابینت‌های بالایی معمولا کار سختی می‌باشد. از این رو استفاده از جک‌ها بهترین گزینه برای راحتی شما می‌باشد. با بهره مندی از جک، کابینت‌ها به راحتی باز و بسته می‌شوند. حال بهتر است با برخی از مزایای جک کابینت آشنا شوید:

 • درب‌ها به صورت آرام‌بند خواهند بود. یعنی به راحتی باز و بسته می‌شوند و صدای کوبیدن آن‌ها به گوش نمی‌رسد.
 • جک‌ها به دوام و ماندگاری کابینت‌ها کمک می‌کنند و از اصطکاک درب‌ها جلوگیری می‌کنند.
 • جک‌ها یکی از مدرن‌ترین ابزارهایی هستند که در ساخت کابینت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و زیبایی خاصی دارند.
 • با بهره مندی از جک‌ها به راحتی می‌توانید درب‌های بالایی را باز و بسته کنید.

جک کابینت در انواع مختلفی تولید شده است که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاصی دارند. حال شما را با کاربردی‌ترین جک‌ها آشنا می‌کنیم:

 • جک‌های گازی یا پمپی: امکان باز کردن درب‌ها از پایین به بالا را فراهم می‌کند.
 • جک‌های اتوبوسی: امکان باز کردن درب‌ها به صورت افقی را فراهم می‌کند. بهترین گزینه برای کابینت‌های عریض می‌باشد.

 • جک‌های معکوس: عملکرد آن مشابه جک‌های دیگر می‌باشد و قیمت بالاتری نسبت به جک‌های دیگر دارد.
 • جک‌های آرام‌بند فانتونی: برای درب‌های ام دی اف مناسب است. بهترین گزینه برای باز کردن درب‌های عریض و افقی به سمت بالا می‌باشد.
 • جک‌های اونتوس اتوبوسی یا HL: در این مدل از دو عدد جک استفاده می‌شود و درب کابینت‌ها به راحتی باز و بسته می‌شوند.
 • جک‌های اونتوس دو درب یا HF: بهترین گزینه برای درب‌هایی می‌باشد که ارتفاع زیادی دارند. عملکرد این جک متفاوت از بقیه جک‌ها می‌باشد. زیرا در این جک، دو درب به صورت همزمان باز می‌شوند. درب‌ها به صورت تا شده باز می‌شوند.

 • جک‌های بالابر: این جک‌ها کارکرد بسیار ساده‌ای دارند و بهترین گزینه برای درب‌های کوچک به شمار می‌روند. نصب کردن این جک‌ها کار راحتی می‌باشد و به تخصص خاصی نیاز ندارد.

ریل کشو چه تاثیری در ساخت کابینت لوکس آشپزخانه دارد

کابینت لوکس آشپزخانه باید توسط افراد حرفه‌ای و باتجربه نصب شود. زیرا کابینت یکی از مهم‌ترین لوازم منزل است که تاثیر فوق العاده‌ای در زیبایی دکوراسیون دارند. برای طراحی و تولید کابینت‌ها از المان‌های گوناگونی استفاده می‌شود.

کابینت لوکس آشپزخانه، از ریل کشو، جک کابینت، دستگیره کابینت تک پیچ و … تشکیل شده است. توجه داشته باشید که این اجزا، مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده کابینت لوکس هستند. در طراحی و تولید کابینت‌های معمولی از المان‌های ساده‌تری استفاده می‌کنند. از ریل کشو برای ساخت کابینت‌های کشویی استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید در گذشته برای ساخت کشوها از تکه‌های چوبی استفاده می‌شد که این قطعات اصطکاک بسیار زیادی داشتند و بعد از مدت کوتاهی دچار استهلاک می‌شدند. با توجه به مدرنیته شدن و پیشرفت علم، استفاده از ریل کشو در ساخت کابینت رایج شد. استفاده از ریل کشو مزایای بسیار زیادی دارد که برخی از آن‌ها به صورت زیر می‌باشند:

 • با بهره مندی از ریل کشو، کشوها به راحتی باز می‌شوند.
 • باز کردن کشوها هیچ گونه سر و صدایی ایجاد نمی‌کند.
 • هیچ گونه اصطکاک و استهلاکی در آن وجود ندارد و ماندگاری بالایی دارد.
 • زیبایی خاصی دارد و یکی از مهم‌ترین ابزارهایی می‌باشد که در ساخت کابینت لوکس آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • عملکرد ریل‌ها به خوبی ارتقا یافته است و بهترین گزینه برای طراحی کابینت‌های مدرن می‌باشند.

کابینت لوکس آشپزخانه در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی طراحی و تولید شده است. هر کدام از آن‌ها زیبایی‌های خاص خود را دارند و برای تولید آن‌ها از المان‌های مختلفی استفاده شده است. ریل کشو انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها برای تولید کشوهای خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. حال بهتر است با انواع ریل کشو آشنا شوید:

 1. ریل کشو غلطکی:

ریل کشو غلطکی که به ریل کشو سفید معروف است، یکی از ارزان‌ترین ریل‌های موجود در بازار می‌باشد. این ریل آهنی با رنگ کوره‌ای پوشیده شده است. این ریل طراحی بسیار ساده‌ای دارد و نصب کردن آن به مهارت خاصی نیاز ندارد. ریل کشو غلطکی بهترین گزینه برای کشوهای سبک می‌باشد.

 1. ریل کشو ساچمه‌ای:

کابینت لوکس آشپزخانه معمولا با بهره مندی از ریل کشو ساچمه‌ای تولید می‌شود. وجود ساچمه در این ریل به حرکت نرم و آهسته کشوها کمک می‌کند. این ریل برای طراحی و تولید کشوهای سنگین‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ریل در مقایسه با نوع قبلی، مقاومت بالاتری دارد و در سایزهای مختلفی تولید می‌شود.

 1. ریل کشو تاندم:

بعد از ریل کشو ساچمه‌ای، ریل کشوهای تاندم وارد بازار شدند. این ریل مجهز به سیستم آرام‌بند می‌باشد. به این صورت که فرقی ندارد شما درب را با چه سرعتی ببندید، این ریل سرعت مورد نظر را کم می‌کند و در نهایت درب به آرامی بسته می‌شود. این ریل علاوه بر سیستم آرام‌بند، سیستم ترمز دار هم دارد یعنی قبل از بسته شدن، سرعت کشو را کاهش می‌دهد.

 1. ریل کشو مجیک باکس:

کابینت لوکس آشپزخانه با بهره مندی از ریل کشو مجیک باکس به نهایت زیبایی و مدرن بودن می‌رسد. این ریل مدرن‌ترین و مجهزترین ریل کشو موجود در بازار می‌باشد که در طراحی و تولید آن از جدیدترین تکنولوژی استفاده شده است. با بهره مندی از این ریل کشو، هیچ محدودیتی در رابطه با ابعاد کشو نخواهید داشت و می‌توانید به تعداد مورد نیاز خود کشو بسازید.

اهمیت استفاده از دستگیره کابینت تک پیچ

کابینت لوکس آشپزخانه با بهره مندی از دستگیره‌های تک پیچ به زیبایی طراحی می‌شود. دستگیره کابینت تک پیچ یکی از زیباترین دستگیره‌هایی می‌باشد که در طراحی و تولید کابینت‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. درست که دستگیره‌ها یکی از کوچک‌ترین اجزای آشپزخانه هستند، اما تاثیر فوق العاده‌ای در طراحی دکوراسیون آن دارند. دستگیره تک پیچ یکی از مهم‌ترین المان‌هایی می‌باشد که در ساخت کابینت‌های لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

دستگیره تک پیچ کابینت، یکی از محبوب‌ترین و زیباترین دستگیره‌هایی می‌باشد که در ساخت کابینت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگیره‌ها به دلیل ظاهر زیبا و فوق العاده‌ای که دارند، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی کابینت‌ها دارند. دستگیره‌های تک پیچ علاوه بر زیبایی فوق العاده‌ای که دارند، موجب سهولت در باز و بسته کردن درب کابینت می‌شوند. این دستگیره‌ها محبوبیت بالایی در بین مردم دارند و یکی از پرفروش‌ترین دستگیره‌های موجود در بازار هستند. توجه داشته باشید که دستگیره‌های تک پیچ هم انواع مختلفی دارند و در سبک‌های گوناگونی تولید شده‌اند. این دستگیره‌ها به صورت زیر می‌باشند:

 1. دستگیره کابینت قارچ تک پیچ: ساختار این دستگیره‌ها کاملا استاندارد است و دسته‌ی آن، بزرگ‌تر از پایه می‌باشد. این دستگیره‌ها زیبایی خاصی دارند و معمولا در دکوراسیون کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 2. دستگیره کابینت مربع: این نوع دستگیره‌ها ظاهر مدرن و فوق العاده‌ای دارند و توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کنند. اگر می‌خواهید جلوه‌ی شیک و زیبایی ایجاد کنید، بهتر است از این دستگیره‌ها استفاده کنید. این دستگیره‌ها محبوبیت بالایی در بین مردم دارند و در ساخت کابینت لوکس آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 3. دستگیره کابینت بیضی: دستگیره کابینت بیضی، شباهت زیادی به دستگیره‌های قارچی دارد. این دستگیره‌ها سطح صافی دارند و بهترین گزینه برای کشوهای بزرگ به شمار می‌روند.
 4. دستگیره کابینت گرد: همانطور که از اسم آن مشخص است، این دستگیره گرد و کروی شکل است و زیبایی خاصی دارد. این دستگیره‌ها با بهره‌مندی از متریال‌های مختلف، تولید می‌شوند و در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. این دستگیره‌ها بهترین انتخاب برای کابینت‌های کلاسیک هستند.

 

 

کابینت لوکس آشپزخانه با بهره مندی از المان‌ها و ابزارهای مختلفی تولید می‌شود که می‌توانید بسیاری از این ابزارها را با توجه به سلیقه و نظر خود انتخاب کنید. به عنوان مثال انتخاب نوع دستگیره‌ها، ریل کشوها و … به نظر و سلیقه شما بستگی دارد. از این رو باید اطلاعات کاملی در خصوص دستگیره‌ها و … داشته باشید. در این صورت یک انتخاب استاندارد و فوق العاده خواهید داشت. بهتر است به سبک دکوراسیون هم توجه ویژه‌ای داشته باشید و محصولات مورد نظر خود را با توجه به سبک دکوراسیون خود انتخاب نمایید. بهتر است طراحی و نصب کابینت‌ها را به افراد حرفه‌ای و مجرب بسپارید.

آنچه در این مقاله می خوانید

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.