×

30 مدل از جدیدترین آبچکان ظرفشویی کابینت

حدیث روزبهانی
25 مرداد 1400
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
30 مدل از برندهای مختلف آبچکان آشپزخانه

برای آشپزخانه انتخاب آبچکان مناسب به اندازه انتخاب اجاق گاز و یخچال اهمیت دارد. ما روزانه به این وسیله کاربردی سروکار داریم و تمامی ظروف خود را پس از شست و شو در آن می چینیم. انواع کلی این محصول در مدل های رومیزی، دیواری و آویز یافت می شود که معمولا آن را در اطراف و نزدیکی ظرفشویی نصب می کنند و آب حاصل از ظروف در سینی مخصوص که در زیر آبچکان تعبیه شده و یا در سینک ظرفشویی چکیده می شود.

برای انتخاب مدل آبچکان دکوراسیون منزل شما اهمیت دارد. به عنوان مثال اگر فضای پشت سینک شما از پنجره پوشانده شده است قطعا در این محل امکان نصب آبچکان دیواری وجود ندارد و یا اگر امکان نصب کابینت های دیواری در بالای سینک به دلیل وجود پنجره میسر نبوده است شما می توانید از آبچکان جلوی پنجره استفاده کنید.

یکی از معیارهای دیگری که در هنگام خرید این وسیله باید به آن توجه داشت جنس آن می باشد. از آنجا که این وسیله مدام در معرض رطوبت قرار دارد لذا باید جنس آن بگونه ای انتخاب شود که در برابر رطوبت مقاوم باشد و به اصطلاح زنگ نزند.

جنس آبچکان معمولا به دو دسته استیل و آبکاری تقسیم می شود که نوع استیل آن در برابر رطوبت بالاترین مقاومت را دارد و مخصوص اینکار طراحی شده است. با توجه به اینکه فلز استیل مخصوص محیط های مرطوب است از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشد.

انواع کلی آبچکان

همانطور که در بالا بصورت مختصر بدان اشاره شد آبچکان ها بصورت کلی در انواع زیر موجودند:

آبچکان داخل کابینت

آبچکان آویز کابینت

آبچکان رومیزی

آبچکان پشت پنجره

انواع آبچکان ها

انواع آبچکان های داخل یونیت کابینت

آبچکان داخل کابینتی

این محصول که جنس آن از مفتول آبکاری است مدل متوسطی است که شکل آن دارای دو قسمت برای جای بشقاب در ابتدا و انتهای آن است و می توانید لیوان ها را در وسط آن بچینید. این محصول دارای یونیت 80،90 و 100 می باشد و عرض آن 24.5 سانتی متر است. برای نصب این محصول کافی است از یک دریل و زیر سری پلاستیکی برای نگهداشتن آبچکان و فیکس کردن آن درون یونیت کابینت استفاده کنید.

آبچکان کابینت MDF مدل هلالی

این محصول بدلیل شکل هلالی شیارها به آبچکان هلالی معروف است و مخصوص کابینت ام دی اف بوده و مانند مدل قبل در دو طرف دارای جای بشقاب و در وسط مخصوص جای لیوان و ظروفی گرد مانند پیاله است.

آبچکان دو طبقه بالای سینک

طراحی این محصول به شکل دو طبقه صورت گرفته که یک طبقه آن مخصوص قرار دادن ظروفی مانند بشقاب و طبقه دیگر مخصوص قرار دادن ظروفی مانند لیوان که در لابلای شیارها امکان قرار دادن ندارد می باشد.جنس این محصول نیز آبکاری بوده و در ابعاد مخصوص یونیت هشتاد و نود و صد طراحی شده است.

آبچکان کابینت ام دی اف آلومینیومی

این محصول از یونیت 80 تا 120 طراحی شده و هم دارای شیار برای قرار دادن بشقاب در دو طرف خود و هم دارای جای لیوان و ظروف گرد که امکان قرار دادن آن ها درون شیارها وجود ندارد می باشد.

آبچکان رومیزی مدل A123 و A122 آدلان

آبچکان های آدلان

آبچکان رومیزی کانتر مدل A123

این محصول مدلی یک طبقه از آبچکان های رومیزی است که دارای سینی پلاستیکی در زیر خود می باشد که آب چکیده شده از ظروف خیس را باید پس از شست و شو در سینک خالی کنیم. در طراحی این مدل یک طبقه هم جای قاشق و چنگال تعبیه شده و هم در یک طرف امکان قرار دادن بشقاب و در یک طرف دیگر امکان قرار دادن ظروفی همچون لیوان است. جنس این محصول نیز از فلز آبکاری ساخته شده است.

آبچکان رومیزی دو طبقه مدل A122

این محصول دارای دو طبقه است که از یک طبقه آن برای بشقاب و از طبقه دیگر برای لیوان و پیاله استفاده می شود. همچنین دارای سینی پلاستیکی برای جمع آوری آب ظروف می باشد. این محصول از دوام خوبی هم از نظر جنس آبکاری و هم از نظر نگهداری ظروف برخوردار می باشد.

آبچکان رومیزی جنسیس مدل A126

آبچکان جنسیس

این مدل دارای طراحی شیک و زیبای یک و نیم طبقه در بین دیگر محصولات است. در نیم طبقه بالایی میتوان لیوان و کاسه ماست خوری و ظروفی بدین شکل قرار داد و در طبقه پایین نیز امکان قرار دادن بشقاب درون شیارها و ظروف گرد در قسمت صاف آن وجود دارد. همینطور این محصول نیز دارای سینی پلاستیکی می باشد.

آبچکان های فلاور

آبچکان های فلاور

آبچکان رومیزی یک طبقه فلاور مدل A120

این محصول در رنگ های زیتونی، سیلور و طلایی موجود است و دارای یک طبقه با ظاهری زیبا و شکیل می باشد. در این طبقه می توان هم بشقاب درون شیارها و هم لیوان در سطح صاف آن قرار داد. همینطور دارای یک جاقاشقی نیز می باشد. سینی پلاستیکی نیز در زیر آن قرار دارد.

آبچکان رومیزی 1.5 طبقه فلاور مدل A125

این محصول نیز مانند مدل جنسیس دارای یک و نیم طبقه است که می توان در نیم طبقه آن لیوان را برای خشک شدن بصورت برعکس قرار داد. همینطور می توان از جا قاشقی آن برای خشک کردن قاشق و چنگال استفاده کرد.

آبچکان بالای سینک آشپزخانه استیل

جنس این محصول از استیل 304 تشکیل شده است و می توان در شیارهای عمودی آن بشقاب و قسمت وسط آن لیوان قرار داد. این محصول دارای بهترین نوع استیل است که زنگ نمی زند و آهنربا به آن نمی چسبد.

آبچکان آویز دیواری

آبچکان آویز دیواری

این محصول در رنگ های سفید، مشکی و نقره ای در بازار موجود است و دو طبقه آن دارای سطحی صاف و طبقه سوم آن دارای شیار برای قرار دادن بشقاب است. همینطور در یک گوشه کناری آن جابشقابی نصب شده است.

آبچکان کابینتی استیل ورقی یک طبقه و آبچکان دو طبقه کابینتی استیل

آبچکان ورقی استیل یک طبقه و دو طبقه

جنس این محصول استنلس استیل می باشد و دارای استیل 304 که بهترین نوع استیل است می باشد. این محصول دارای یونیت هشتاد، نود تا صد و بیست می باشد. نکته قابل توجه در این محصول سینی استیل آن می باشد. این مدل آبچکان را درون کابینت های بالای سینک نصب می کنیم با این تفاوت که در این مدل کابینت ها به دلیل فضای بسته یونیت امکان چکیدن آب ظروف در سینک وجود ندارد و آب ظروف در داخل سینی مخصوص این آبچکان جمع شده و باید پس از عمل شست و شو آن را خالی کرد.

انواع جاظرفی استنلس استیل ملونی

جا ظرفی رومیزی ملونی

جا ظرفی رومیزی یک طبقه استنلس استیل ملونی مدل 9120

این محصول دارای دیواره ای عمودی استیل برای نگهداری ظروف و دارای سطحی افقی همراه با شیار برای قرار دادن بشقاب و لیوان است.

جا ظرفی های رومیزی دو طبقه استیلس استیل

این محصول نیز همانند مدل یک طبقه از استیل طراحی شده و همان کاربرد را دارد با این تفاوت که این مدل دارای دو طبقه می باشد.

 

آبچکان زیر پنجره ای

آبچکان زیر پنجره ای

این محصول دارای ظاهری چند منظوره برای قرار دادن سینی، اسکاج، میوه، بشقاب، لیوان، قاشق و انواع ظروف است. این محصول ظاهری بسیار کامل و کاربردی داشته که طرفداران خاص خود را دارد. این محصول هم در رنگ سفید و هم در رنگ نقره ای و هم در رنگ مشکی در بازار موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

10 ایده برای انتخاب دستگیره کابینت مناسب

10 ایده برای انتخاب دستگیره کابینت مناسب

انتخاب دستگیره کابینت مناسب در بازار متنوع و انواع برندها کار دشواریست که با در نظر گرفتن ...
حدیث روزبهانی
18 شهریور 1399
چند معیار اساسی برای انتخاب آبچکان

چند معیار اساسی برای انتخاب آبچکان

شاید انتخاب آبچکان مناسب در نگاه اول آسان به نظر بیاید اما لازم است فاکتورهایی را در ...
حدیث روزبهانی
15 شهریور 1399

راهنمای انتخاب دستگیره کابینت آشپزخانه بر اساس سایز

تعیین سایز دستگیره های خطی و یا همان دستگیره های دو پیچ کابینت می تواند دلهره آور ...
imausr
23 شهریور 1400
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • Add to cart
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه