خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910
خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910

راهنمای استفاده از اکسسوری های مدرن در آشپزخانه

آیا می‌خواهید آشپزخانه را به یک فضای زیبا، کاربردی و مدرن تبدیل کنید؟ با استفاده از انواع اکسسوری آشپزخانه، این امر به سادگی ممکن است! اکسسوری‌ های مدرن آشپزخانه با طراحی ‌های جدید، جذاب و خلاقانه، علاوه بر فضاسازی و استفاده کاربردی از محیط، به دکوراسیون داخلی آشپزخانه جلوه ‌ای شیک و زیبا می ‌بخشند.

45554

یکی از نکات شایان توجه در طراحی داخلی آشپزخانه، استفاده موثر از فضای موجود با استفاده از انواع اکسسوری آشپزخانه است. مهم ترین مزیت استفاده از اکسسوری ها در آشپزخانه بهینه ‌سازی فضا، ایجاد نظم و سامان دهی لوازم برای دسترسی ساده تر است. هیچ چیزی در آشپزخانه، مانند یک چیدمان کاربردی و در عین حال مرتب در زیبایی و کارآمدی محیط تاثیر ندارد. در طراحی و ساخت آشپزخانه‌ های مدرن، رعایت اصول اساسی بهینه‌ سازی و استفاده به جا و مناسب از انواع اکسسوری آشپزخانه  بسیار حائز اهمیت است. در این میان نمی توان از نقش چشمگیر طراحان و معماران غافل شد. آن ها با طراحی های نوآورانه و بسیار کاربردی، جلوه ای خاص، زیبا و منحصر به فرد به محیط آشپزخانه و دکوراسیون داخلی هدیه می ‌دهند.

بهترین فضاها برای استفاده از اکسسوری آشپزخانه

یکی از مهم ترین کاربردهای اکسسوری‌ آشپزخانه استفاده در فضاهای و بخش ‌های مختلف است. از بهترین و کاربردی ترین فضاها برای استفاده از اکسسوری‌ های آشپزخانه می توان به کابینت ها، طبقه بندی در زیر سینک، تعبیه قفسه ‌های چرخان در قسمت های گوشه، فضای خالی کنار گاز و یخچال و قفسه های نصب شده در بخش های مختلف اشاره کرد. این شکل از نظم دهی نقش بسزایی در بهینه سازی فضا و استفاده کاربردی و آسان از وسایل آشپزخانه دارد.

فضاهای مناسب برای استفاده از اکسسوری کابینت

کاربرد انواع اکسسوری آشپزخانه در فضای زیر سینک

فضای زیر سینک آشپزخانه یکی از بخش هایی است که اغلب برای نگه داری زباله و مواد شوینده استفاده می ‌شود. استفاده از انواع مختلف اکسسوری آشپزخانه در زیر سینک مانند سبد ریلی مواد شوینده داخل کابینت و سطل زباله کابینتی رایج است. قفسه ‌ها و سبد‌های نصب شده زیر سینک، می ‌توانند به نگه داری بهتر شوینده ‌ها، ظروف و دیگر لوازم آشپزخانه کمک کنند. استفاده از سطل ‌زباله کابینتی و بازیافت با اندازه مناسب، جدا کردن زباله‌ های تر و خشک را آسان می کند و علاوه بر مدیریت بهتر زباله، نقش موثری در کمک به محیط زیست خواهد داشت. پایه‌ ها و ریل ‌های مورد استفاده در زیر سینک برای قرار دادن سطل‌ ها، جعبه ها و قفسه ‌ها به نظم و سامان دهی فضای زیر سینک کمک خواهد کرد. استفاده از آویز و گیره بر روی درب کابینت زیر سینک یک راهکار عالی برای نگه داری لوازم سبک است.

فضا سازی زیر سینک آشپزخانه

از انواع دیگر اکسسوری آشپزخانه برای فضای زیر سینک می توان به نصب میله برای قرار دادن رول کیسه های نایلون و ریلی کردن سطل زباله اشاره کرد.

از چه اکسسوری می توان در فضاهای کنار گاز استفاده کرد؟

فضای کنار گاز یکی از مهم ترین و پرکاربردترین فضاها در آشپزخانه است. استفاده از انواع مناسب اکسسوری آشپزخانه می تواند به چیدمان بهتر و نظافت آسان تر این محیط چرب کمک کند. همچنین در چیدمان این بخش می توان هم جنبه های دکوراتیو را در نظر گرفت و هم به ویژگی های کاربردی فضا توجه داشت:

  • استفاده از جا ادویه ریلی داخل کابینت در فضاهای باریک کنار گاز دسترسی آسان و سریع تر به ادویه جات را ممکن می کند به علاوه اینکه یونیت های کنار گاز معمولا فضای باریکی هستند و دسترسی به آن ها بسیار دشوار است بنابراین وجود این چنین اکسسوری از ملزومات هر کابینتی است.
  • جابطری دو طبقه از دیگر اکسسوری های پرمصرف در کنار گاز است.از جابطری برای قرار دادن انواع بطری های بلند روغن ،آبلیمو و … استفاده می شود.
  • گاهی این فضا،در کنار لباسشویی یا ظرفشویی قرار می گیرد که در این صورت می توان از انواع سوپری های مواد شوینده نیز برای آن استفاده کرد.

54644556

 

یونیت قدی کنار یخچال چه کاربردی دارد؟

یونیت قدی کنار یخچال یک فضای محبوب برای قرار گرفتن سوپری ایستاده کابینت در سال های اخیر بوده است. سوپری قدی به عنوان یک نظم دهنده عالی در کنار یخچال نصب می ‌شوند و به هدف افزایش فضای ذخیره سازی و نظم دهی لوازم آشپزی و انواع خواربار، محصولات خشک و در برخی موارد نگه داری لوازم بهداشتی و مصرفی مورد استفاده قرار می گیرند.مزیت اصلی سوچری قدی نسبت به طبقه ،ریلی بودن و دسترسی بسیار عالی در استفاده از آنهاست. انواع یونیت قدی کنار یخچال به دو نوع سوپری یخچالی و سوپری ریل وسط برای این بخش طراحی می شوند:

  • سوپر ریل وسط کابینت: این نوع از یونیت های قدی کنار یخچال اغلب از جنس فلز ساخته می ‌شوند. همچنین به طور معمول سبد های این سوپری های، قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند و در عرض های مختلف قابل تهیه هستند.در واقع سوپری ریل وسط را در هر سایزی می توانید تهیه کنید و در داخل یونیت کابینت نصب کنید.
  • سوپری یخچالی: این دسته از یونیت های کنار یخچال معمولاً برای نگه داری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. سبد سوپری یخچالی بر خلاف مدل قبلی به صورت کشویی عمل نمیکند و در واقع تعدادی از سبدها روی درب و تعدادی دیگر در داخل قرار می گیرند که اغلب با بازکردن درب کابینت با یک سوپر مارکت جذاب روبه رو می شوید.

اکسسوری آشپزخانه مناسب کشوهای زیر گاز

کشوها و کابینت های زیر گازهای رومیزی و صفحه ای از دیگر فضاهای پرکاربرد در آشپزخانه محسوب می شوند. به طور معمول، طراحی کشو برای این بخش مناسب تر است. از کشوهای زیر گاز می توان برای نگه داری مواد غذایی خشک، ادویه جات، ابزار آشپزی و یا حتی ظروف پخت و پز استفاده کرد. رعایت اصول استاندارد کشوها و توجه به هماهنگی با سایر چیدمان آشپزخانه از نکات کلیدی در طراحی کشوهای زیر گاز به شمار می آیند. انواع جا قاشقی کابینتی در دسته اکسسوری آشپزخانه لحاظ می گردد که به هدف دسترسی راحت به لوازم مورد نیاز در زمان پخت و پز تعبیه شده اند. جداکننده ها و مقسم های داخل کشو یکی از بهترین انتخاب ها برای استفاده در کشوهای زیر گاز به حساب می آیند.

اکسسوری های کاربردی کشوهای گاز.

نقش یونیت های گوشه کابینت در آشپزخانه

اکسسوری یونیت‌ های گوشه کابینت نوعی کارآمد از اکسسوری آشپزخانه هستند. طراحی نوآورانه این سبدها به منظور بهینه سازی فضاهای گوشه و کنج کابینت ‌ها، جلوگیری از هدر رفتن فضاهای به ظاهر غیر کاربردی و نیز افزایش کارایی در محیط آشپزخانه است. در واقع، سبد کنج کابینت به شما اجازه می‌ دهند تا از فضای گوشه کابینت ‌ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. یونیت ‌های گوشه کابینت اغلب برای نگه داری وسایل آشپزخانه مانند لوازم برقی، ظروف سرو و پذیرایی به کار برده می شوند. طراحی سبد های گوشه کابینت به دو صورت درب دار و بدون درب است.اگر از سبد مجیک کرنر استفاده کنید می توان آن را به درب متصل کرد که در این صورت با بازکردن درب به کنجی ترین قسمت کابینت دسترسی پیدا خواهید کرد اما اگر از لمن کرنر استفاده کنید بایستی اول درب را باز کنید و سپس سبد را با دست به بیرون بکشید.این نوع اکسسوری آشپزخانه نقش مهمی در بهبود نظم، کارایی و ظاهر دکوراسیون این بخش از خانه دارند و با استفاده از آن‌ ها می‌توانید از فضای کنجی آشپزخانه به نحو مناسبی استفاده نمایید.

ایده طراحی برای کابینت گوشه

 برای هر فضایی چه اکسسوری تعبیه شده است؟

به طور کلی، برای هر فضایی در آشپزخانه، اکسسوری ‌های مختلفی وجود دارد که به منظور افزایش کارایی و زیبایی فضا مورد استفاده قرار می گیرند. کابینت ها، فضاهای کنج، سینک، پخت و پز و سطح های چند کاره از مهم ترین بخش های یک آشپزخانه محسوب می شوند. با توجه به نوع فضا و بر اساس نیازها و ترجیحات شخصی می ‌توان از انواع اکسسوری آشپزخانه استفاده کرد.

اکسسوری آشپزخانه برای فضای زیر سینک: سطل زباله کابینتی – سبد ریلی مواد شوینده

برای فضاسازی زیر سینک معمولاً از قفسه بندی ها، سبدها و سطل های مختلفی با توجه به نیاز مصرف کننده استفاده می شود. سطل زباله کابینتی و سبد ریلی مواد شوینده دو مورد پراستفاده از انواع اکسسوری آشپزخانه تعبیه شده در این قسمت محسوب می شوند.

سطل زباله کابینتی برای جمع آوری زباله ‌ها و جلوگیری از بی نظمی در فضای زیر سینک به کار می رود. سطل های زباله کابینتی اغلب دارای دو یا سه قسمت هستند که به منظور جدا کردن و تفکیک زباله‌ های خشک، تر و قابل بازیافت استفاده می ‌شوند. به طور معمول، این سطل ‌ها قابلیت شستشو، جابجایی و تخلیه آسان را دارند. سبد ریلی مواد شوینده برای نگه داری مواد شوینده و لوازم بهداشتی در فضای زیر سینک استفاده می ‌شود. سبدهای ریلی مواد شوینده قفسه ‌های مخصوص برای قرار دادن انواع شوینده های پودری و مایع، اسپری ها، محلول ها و شوینده های جامد مانند قالب های صابون دارند. این سبد‌ها بر روی ریل ‌های نصب شده در کابینت جای می گیرند و امکان دسترسی آسان به مواد شوینده را فراهم می‌کنند.

سبد ریلی زیر سینک.

 

اکسسوری آشپزخانه فضاهای کنار گاز: سوپری کشویی ادویه – سوپری جا بطری

انواع اکسسوری آشپزخانه مورد استفاده در فضاهای کنار گاز اغلب به منظور تسهیل مراحل پخت و پز طراحی شده اند. سوپری کشویی ادویه یکی از اکسسوری های بسیار پراستفاده برای نگه داری ادویه ‌ها و بهینه ‌سازی فضای داخل کابینت‌ های کنار گاز است. سوپری کشویی ادویه معمولاً شامل یک یا چند کشو با قسمت ‌بندی‌ های مخصوص برای قرار دادن ادویه ‌ها است. این نوع مینیمال از اکسسوری آشپزخانه امکان دسترسی آسان به ادویه ‌ها را هنگام آشپزی فراهم می ‌کند و مانع از بی نظمی ادویه‌ ها در کابینت می شوند. توجه داشته باشید که برخی از بعضی از این اکسسوری ها دارای قابلیت تنظیم ارتفاع هستند تا مصرف کننده بتواند ظروف ادویه با ابعاد و اندازه های مختلف را در آن قرار دهد.

سوپری جا بطری نوعی دیگر از اکسسوری آشپزخانه است که برای نگه داری بطری ‌های مایعات مانند روغن، انواع نوشیدنی استفاده می‌ شود. سوپری های جا بطری به گونه ای طراحی شده اند که مانع از کج شدن و واژگون شدن بطری ها می شوند. این اکسسوری آشپزخانه به شما کمک می ‌کند تا بطری‌ های مختلف را به صورت منظم در کابینت نگه دارید و از فضای بیشتری استفاده نمایید.

یونیت های قدی کنار یخچال: سوپری کابینت یخچالی – سوپری ایستاده کابینت

یونیت قدی کنار یخچال از انواع اکسسوری آشپزخانه است که برای استفاده بهتر و کارآمدتر از این فضا طراحی می شود. سوپری کابینت یخچالی و سوپری ایستاده کابینت دو نوع متداول و پرطرفدار از یونیت های قدی کنار یخچال هستند. سوپری کابینت یخچالی برای بهینه‌ سازی فضای کنار یخچال به کار برده می شود و اغلب شامل یک یا چند کشو با تقسیم بندی های مخصوص برای قرار دادن منظم مواد خوراکی گوناگون است. سوپری ایستاده کابینت نوعی دیگر از اکسسوری آشپزخانه با قفسه های متعدد در انواع مختلف با رنگ، جنس و طرح های متنوع است که برای نظم دهی استفاده می شود.

یونیت های زمینی مناسب برای اکسسوری آشپزخانه: سوپری کف ریل – سبد سیب زمینی و پیاز داخل کابینت

استفاده از یونیت های زمینی نقش مهمی در نظم دهی و استفاده کاربردی از فضای آشپزخانه دارد. سوپری کف ریل و سبد سیب زمینی و پیاز داخل کابینت دو نوع از این اکسسوری آشپزخانه هستند و موجب دسترسی آسان تر می شوند. سوپری کف ریل اغلب فضای زیر کابینت تعبیه می گردد و اغلب چند منظوره هستند و برای مرتب کردن لوازم و استفاده بیشتر از فضا مورد استفاده قرار می گیرند. سبد سیب زمینی و پیاز چند طبقه و پرتابل ریلی برای نگه داری سیب زمینی، پیاز  و سیر داخل کابینت استفاده می ‌شود.

کاربرد کشوهای زیر گاز در اکسسوری آشپزخانه: انواع جا قاشقی و کشو مخفی

یکی دیگر از کاربردهای انواع اکسسوری آشپزخانه استفاده از جا قاشقی داخل کابینت و کشوی مخفی است. این اکسسوری های زیبا و پراستفاده جهت ایجاد نظم و ترتیب قاشق، چنگال، کارد، کفگیر و ملاقه به کار برده می شوند. به طور معمول، مرتب کردن این موارد بدون استفاده از ارگانایرزها کاری وقت گیر و خسته کننده است. انواع جا قاشقی در رنگ ها، طرح ها و جنس های متفاوتی وجود دارند که علاوه بر زیبایی و دسترسی سریع، از به هم ریختگی کشوهای زیر گاز جلوگیری می کنند. همچنین نصب کشوی مخفی در کابینت ها می تواند یک فضای ساده و دور از دید برای نگه داری و ذخیره سازی ایجاد نماید. در کشوهای مخفی آشپزخانه اغلب می توان سیخ ها، چاقوها، سینی ها و از این دسته وسایل را جای داد.

 

 

یونیت های کنج کابینت: اکسسوری کنج کابینت

یونیت های کنج کابینت برای استفاده از فضاهای غیر قابل دسترس طراحی می شوند. در این نوع از اکسسوری آشپزخانه اغلب وسایل غیر ضروری و یا لوازمی که کاربرد کمتری دارند، قرار داده می شود.

تاثیر اکسسوری در آشپزخانه مدرن

یک آشپزخانه برای زیبایی باید علاوه بر معماری اصولی دارای طراحی داخلی کاربردی و هوشمندانه هم باشد. استفاده از لوازم و تجهیزات مناسب نقشی بی بدیل در ایجاد یک محیط کارآمد و در عین حال زیبا خواهد داشت. اکسسوری آشپزخانه یکی از المان های مهم در دکوراسیون داخلی به شمار می آیند و مکمل خوبی برای تناسب سبک و معماری با چیدمان داخلی محسوب می شوند. استفاده از اکسسوری های مدرن در آشپزخانه می تواند بیانگر نمایشی خاص از جلوه معماری مدرن باشد. انواع مختلف اکسسوری آشپزخانه در یک طراحی مدرن می تواند ظرافت و کارایی به سبک مینیمال را به نمایش بگذارد. در این میان، نباید از نقش فن آوری در طراحی آشپزخانه های مدرن غافل شد. کابینت های لمسی و بدون دستگیره، انتخاب نوع سیستم باز و بسته شدن یونیت ها و قفسه بندی های قابل تنظیم از محبوب ترین مواردی هستند که در طراحی مدرن آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند.

انتخاب انواع اکسسوری آشپزخانه برای نورپردازی در نقاط مختلف، طراحی هوشمند برای فضاهای باریک و استفاده کاربردی از فضاهای به نظر غیرقابل استفاده از مهم ترین نکات در اصول مدرن سازی آشپزخانه به شمار می آیند. دستگاه ‌ها و اتصالات آشپزخانه کم ‌مصرف، چراغ‌های LED و سیستم ‌های تصفیه آب منجر به کاهش هزینه ‌های آب و برق و به دنبال آن صرفه‌جویی در مقدار زیادی انرژی می‌ شوند. به طور کلی، استفاده از اکسسوری آشپزخانه مدرن با شیوه زندگی امروزی به منظور صرفه جویی در زمان سازگاری بیشتری دارد. اکسسوری های مدرن، انجام کارهای عادی را آسان تر و سریع تر می نمایند. همچنین اکسسوری های مناسب تجربه لذت بخشی از آشپزی به همراه خواهند داشت.

جمع بندی

استفاده از اکسسوری ‌های مدرن در آشپزخانه باعث افزایش زیبایی و کارایی فضا می‌ شوند. انواع مختلف اکسسوری آشپزخانه، با طراحی ‌های خلاقانه و جذاب، علاوه بر زیبایی این محیط، به دکوراسیون داخلی هم زیبایی و جذابیت بیشتری می ‌بخشند. اکسسوری های مدرن آشپزخانه اغلب دارای ویژگی ‌های کاربردی و عملی هستند و نقش موثری در استفاده بهینه از فضا (به ویژه فضاهای محدود) دارند. ساختار کلی و طراحی اکسسوری های مدرن به گونه ای است که به راحتی با سبک معماری، نوع چیدمان و دکوراسیون داخلی آشپزخانه سازگار می شوند و به تطابق بین عناصر مختلف در فضا کمک می ‌کنند. برخی از اکسسوری‌ های مدرن مورد استفاده در آشپزخانه ها، با طراحی هوشمندانه و به کار گیری فن آوری های نوین، نگه داری و تمیزی آسان تری را برای مصرف کننده به همراه خواهند داشت. به طور کلی، استفاده درست از اکسسوری آشپزخانه، به شما کمک می ‌کند تا فضای آشپزخانه خود را به یک فضای زیبا، کاربردی و مناسب تبدیل نمایید.

آنچه در این مقاله می خوانید

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.