خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910
خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910

راهنمای خرید انواع مدل های دستگیره درب چوبی

راهنمای خرید انواع مدل های دستگیره درب چوبی

دستگیره درب از یراق آلات پر کاربرد هر خانه

دستگیره درب را به عنوان یکی از  مهمترین یراق آلات در ساختمان ها می شناسند. اگرچه یراق آلات بخش های کوچکی از تجهیزات را  تشکیل می دهند،  ولی در صورت بروز ایراد در آنها مشکلات بسیار زیادی ایجاد می شود. دستگیره درب  از جنس و شکل های مختلفی  تولید می گردد و البته هر نوعی از این ابراز  برای مکان  ویژه ای مناسب است. تنوع دستگیره درب در بازار به اندازه ای است که برای انواع سلیقه ها نمونه ای از این ابزار وجود دارد.

دستگیره درب یک بخش جزیی و بی اهمیت نیست، خرید و انتخاب آن حتما باید با مشاوره انجام شود. زیبایی و کیفیت بالای دستگیره در خرید این محصول  مورد توجه قرار می گیرد. برخی از این  محصولات متناسب با درب  و محیط خریداری نمی گردند و استفاده از آن همیشه همراه با مشکلاتی بوده است. این قطعه در طول روز بارها مورد استفاده خواهد بود، بنابراین  باید با دقت  خریداری گردد. دستگیره درب برای اتاق های مختلف و محیط داخلی و بیرونی خانه متفاوت است و قبل از اینکه به زیبایی و طرح و رنگ آنها دقت شود باید تناسب بین  دستگیره و درب مد نظر قرار بگیرد.

دستگیره درب از یراق آلات پر کاربرد هر خانه

 

تفاوت دستگیره در دو تکه و دستگیره یک قسمتی

دستگیره های موجود در بازار به صورت یک قسمتی یا دو تکه هستند. دستگیره دو تکه دارای بخشی است که کلید در آن قرارگرفته و بخش دیگر که دسته است. این مدل دستگیره دارای تنوع زیادی است و رنگ بندی بسیار متنوعی نیز دارد. دستگیره های دو تکه جایگاه بسیار خوبی را در بین مشتریان پیدا کرده اند. اتصال این نوع از دستگیره ها بسیار محکم می باشد و مقاومت بالایی نیز دارد. در واقع این محصولات در برابر رطوبت و فشار و همه  عوامل بیرونی بسیار محکم عمل نموده اند.

دستگیره درب دو تکه در بازار به دو شکل  سوییچی و کلیددار وجود دارد. انواع این دستگیره ها برای مکان های مختلفی کاربرد دارند به عنوان مثال معمولا از انواع سوییچی برای سرویس‌‌‌های بهداشتی استفاده می شود و به صورت یک طرفه بسته می شود. انواع کلید دار برای درهایی بکار می روند که نیاز به قفل دو طرفه داشته باشند.

انتخاب دستگیره درب چه به صورت یکپارچه و یا دو تکه با توجه به سلیقه و نیاز متفاوت می باشد. انواع دستگیره دو تکه از نظر ظاهری زیبا هستند و در بخش‌های مختلف خانه با توجه به نیاز خریداری می‌گردند. نحوه طراحی و ساخت این دستگیره‌ها به صورتی است که مورد پسند انواع مشتری ها قرار می گیرند. جنس دستگیره دو تکه معمولا از آلومینیوم  و دارای قیمت مناسبی است. نوع دیگری از این دستگیره ها با نام لوکس شناخته می شوند.

تفاوت دستگیره دو تکه و دستگیره یک قسمتی

 

دستگیره درب شامل چه قسمت هایی است؟

دستگیره درب همانند هر وسیله و ابزاری دارای اجزا متفاوتی است، زمانی که این قطعه از درب را خریداری می کنیم به این قسمت ها توجه نمی کنیم. زمانی آشنایی با اجزا دستگیره مهم  می باشد که  این بخشها دچار ایراد گردند. دستگیره با اهرم شناخته می شود، این بخش با نیروی دست به سمت پایین  فشار داده می شود. در مدل دیگر ممکن است  این بخش دایره ای شکل باشد.

زمانی که اهرم را از درب بردارید صفحه ای را در پشت درب مشاهده خواهید نمود. قطعات توسط اتصالات به صفحه وصل می گردد . این صفحه یک قطعه و یا دو قطعه می باشد. زمانی که اهرم یک دستگیره درب را به سمت پایین حرکت می دهید  بخش دیگر نیز به سمت پایین حرکت می کند. میله ای در بین این دو بخش وجود دارد که اتصال دهنده دو اهرم می باشد. از دیگر قسمت های مهم دستگیره،  قفل و مغزی است که  محل قرار گیری کلید می باشد. توجه داشته باشید که این بخش در دستگیره ها متفاوت می باشند.

دستگیره درب شامل چه قسمت هایی است؟

دستگیره های درب فلزی با چوبی چه تفاوت های دارد؟

در زمان انتخاب و خرید دستگیره درب اطلاع از جنس آن بسیار اهمیت دارد. این یراق دارای جنس هایی مانند برنجی، چوبی، آلومینیومی، زاماک و فلزی می باشد. در زمان خرید  سه جنس از دستگیره بسیار شناخته شده و موجود است. دستگیره زاماک و برنجی در اولویت انتخاب قراردارند و بسیار مورد توجه می باشند. جنس برنجی دستگیره دارای کیفیت زیاد است و همچنین ظاهر زیبایی دارد. ولی به دلیل قیمت های بالا به ندرت در لیست خرید مشتریان قرار می گیرد.

دستگیره درب که از جنس زاماک باشد، دارای مزیت های زیادی است. زاماک آلیاژی است که از فلزهایی مانند روی، قلع و سرب تشکیل شده است. این ماده ضد زنگ است و  با قرار گرفتن در دستگیره درب از خراب شدن زود هنگام آن جلوگیری خواهد شد.

دستگیره درب از جنس زاماک  برای محیط های با رطوبت زیاد بسیار عالی است،  زیرا این جنس دچار خوردگی نمی شود. دستگیره درب صرفا  برای درب اتاقها  بکار نمی رود و در مکان هایی مانند  کابینت ها نیز استفاده می شود. این دستگیره ها در محیط مرطوب آشپزخانه عموما از جنس ضد خورنده می باشد. دستگیره باید از برند معتبری خریداری گردد زیرا آلیاژ زاماک با برند نامرغوب نیز در بازار وجود دارد که ماندگاری زیادی دارد.

دستگیره درب آلومینیومی مورد توجه خریداران است، ولی استقبال آن نسبت به زاماک کمتر است زیرا ماندگاری در آن زیاد است. دستگیره درب آهنی نیز وجود دارد که از ترکیب آهن و زاماک است و  به دلیل زیاد بودن آهن احتمال زنگ خوردگی آن زیاد است. جنس دیگری از دستگیره درب استیل است و در مقابل خوردگی بسیار مقاوم است این یراق مورد توجه است. این  قطعه که دارای جنس های مختلفی است به صورت یکپارچه و یا دستگیره دو  تکه  طراحی و تولید می گردد.

دستگیره های درب فلزی با چوبی چه تفاوت های دارد

انواع دستگیره درب از نظر شکل

دستگیره درب دارای شکلهای مختلفی است، در حال حاضر با توجه به نیاز مشتریان تنوع بسیار زیادی در این بازار وجود دارد. دستگیره ها با توجه به طراحی که دارند، دارای کاربرد های مختلفی هستند. شکل کلی دستگیره درب، گرد یا اهرمی  و با حالت کشیده است. دستگیره درب که به شکل توپ و یا گرد می باشد معمولا با توجه به نوع دکور موجود در ساختمان ها انتخاب می‌گردد. اگرچه این  شکل از دستگیره ها در دوران قبل نیز وجود داشته، ولی امروز در ساختمان هایی با سبک مدرن بسیار مورد استقبال قرار می گیرد.

دستگیره درب گرد و یا توپی دارای نصب ساده است و با توجه به درخواست مشتری و البته با مشاوره مناسب برای مکان مناسبی خریدار گردد. بیشترین دستگیره درب که در بازار و یا در محیط اطراف خود مشاهده می کنیم، انواع اهرمی است. دلایل مختلفی برای کاربرد بسیار زیاد این  یراق وجود دارد. یکی از مهمترین دلایل کاربرد بسیار زیاد آن، استفاده آسان آن می باشد.

دستگیره درب اهرمی به سمت پایین  کشیده می شود و درب باز می شود. برخی از دستگیره ها دارای زبانه و برخی بدون زبانه است. دستگیره درب اهرمی دارای تنوع بسیار زیادی در طرح ها است. این  دستگیره درب هم به صورت یک تکه و هم دو تکه در بازار وجود دارد. کارکردن با دستگیره اهرمی  بسیار ساده تر از انواع توپی است و بازکردن درب بوسیله دستگیره اهرمی انرژی بسیار کمتری را مصرف می کند.

انواع دستگیره درب از نظر شکل

چگونه برای ساختمان خود دستگیره مناسب درب را خرید  نمایید؟

برای خرید دستگیره درب  اولین سوال هایی که برای شما و فروشنده مطرح می‌گردد، این است که چه جنسی از دستگیره مناسب با محل خواهد بود. شکل آن با طرح ساختمان باید متناسب باشد و یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم این ابزار استفاده آسان از آن و نصب ساده و  بدون پیچیدگی می باشد.

دستگیره درب که برای اتاق خواب و یا سرویس بهداشتی استفاده می شود معمولا از نوع توپی است  که یک طرفه به داخل باز و بسته می شود. از نظر جنس و رنگ باید متناسب با محیط انتخاب گردد. تنوع در بازار بسیار زیاد است و با مشاوره می‌‌‌توانید خرید را متناسب با قیمت ها و شرایط محیط انجام دهید.  دستگیره ممکن است برای  مکانی مورد نیاز باشد که قفل شدن برای درب ضروری باشد در این صورت از دستگیره های معمولی یا  تزیینی استفاده می گردد.

برخلاف مورد قبلی ممکن است برای ساختمانی امنیت دستگیره ها و قفل ها بسیار مهم باشد در این حالت در زمان خرید باید دستگیره های بسیار محکم با قفل های ایمن انتخاب شود. جنس دستگیره نیز برای درب ورودی که نیاز به ایمنی بالاتری دارد معمولا  از انواع محکم انتخاب می گردد. و متناسب با  قیمت ها و  شرایط محیط  نوع توپی است  که یک  طرفه به داخل باز و بسته می شود.

دستگیره درب چوبی از کجا بخرم؟

دستگیره چوبی یکی از پر فروش ترین این محصولات می باشد و هم از نظر دوام و هم از نظر ظاهر بسیار مورد پسند می باشد. طرح های متفاوتی از دستگیره چوبی برای سلایق مختلف وجود دارد.  یکی از موارد مهمی که باید در زمان خرید دستگیره به آن توجه داشته باشید فروشگاه یراق آلات است. فروشگاه هایی که برند های با کیفیت را عرضه می‌کنند و تنوع بالایی از محصولات را دارند  معمولا  مورد پسند مشتریان می باشند.

دستگیره چوبی هم  به صورت یکپارچه و هم دو تکه وجود دارند و برای کسانی که به محصولات شیک  علاقمند هستند این جنس از دستگیره پیشنهاد می‌گردد. فروشگاه ایما یراق یکی از بهترین ابزار فروشی هایی است که دستگیره درب را با تنوع بالا به مشتریان ارائه می‌دهد. ایما یراق انواع دستگیره ها با  جنس ها و طرح های مختلف را در فروشگاه دارد. از مزیت های مهم این فروشگاه فروشنده هایی است که دارای تخصص لازم برای فروش این محصولات می‌باشند. مشاوره قبل از خرید موجب  بهترین انتخاب برای مشتریان خواهد شد.

لیست قیمت این محصولات توسط فروشگاه ایما یراق اعلام می‌گردد و قیمت ها کاملا مناسب و مقرون به صرفه است. به دلیل تهیه دستگیره درب از طریق تولیدی افزایش چشمگیری بر روی قیمت ها  ایجاد نخواهد شد. در مقایسه قیمت ها با  فروشگاه های مشابه  قیمت های بسیار کمی دارد. علاوه بر  لیست کامل محصولات و کیفیت بالای آنها  فروش غیر حضوری نیز یکی از مهمترین مزیت های این فروشگاه است.

دستگیره درب با توجه به ساختمان و محیط انتخاب می شود و در کنار یک محصول بسیار ساده ممکن است دستگیره بسیار امنیتی برای درب تولید شده باشد. اگر در انتخاب تردید دارید حتما از مشاوره خبره در این  صنعت استفاده نمایید. ممکن است  دستگیره درب را  با قیمت بالا خرید نمایید ولی اصلا با محیط همسان نباشد. به همین دلیل ابتدا اطلاعات کافی در این مورد بدست آورده و با  دریافت مشاوره  خرید دستگیره درب را  داشته باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.