خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910
خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910

ایده های به کار گیری اکسسوری خاص در کابینت

استفاده از اکسسوری خاص در کابینت این امکان را به شما می دهد که میزان استفاده از کابینت را به حداکثر برسانید. در واقع با توجه به کوچک بودن آپارتمان های امروزی و فضای کم کابینت های آشپزخانه، ضروری است تا راهی به کار برده شود که بهره وری از فضا را به حداکثر برساند. استفاده از اکسسوری خاص در کابینت باعث سهولت استفاده، کم تر کردن نیاز به جابجایی و «در دسترس قرار بودن» هر آنچه نیاز دارید می شود. به همین دلیل امروزه در کابینت ها از اکسسوری های مختلفی استفاده می شود. سوپری کابینت، تقسیم کننده کشو، آبچکان رومیزی و غیره از جمله اکسسوری هایی هستند که می توان از آن ها در کابینت استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم تا ایده هایی را برای استفاده اکسسوری های خاص در کابینت به شما ارائه دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

سوپری یا پنتری

امروزه استفاده از پنتری ها یا سوپری در کابینت های مدرن بسیار اهمیت دارد. این پنتری ها به شما کمک می کند تا فضای ذخیره سازی بسیار خوبی را برای کالاهای خشک، کنسرو ها و غیره در اختیار داشته باشید. پنتری ها انواع مختلفی دارند. به عنوان مثال پنتری آشپزخانه شامل قفسه های چندلایه ای می شود که به سمت بیرون حرکت می کنند و این امکان را به شما می دهد که محتویات دلخواه خود را با بهترین کارایی در آن بچینید. سوپری کشویی نیز برای نگهداری مواد غذایی فاسدشدنی شما در یخچال بسیار مفید است. پنتری ها یکی از مدرن ترین  اکسسوری در کابینت ها هستند. در واقع یکی از اکسسوری در کابینت ها که نمی توان نبود آن را در آشپزخانه متصور شد، سوپری کابینت است.

کابینت های کشویی

اکسسوری خاص در کابینت می تواند کمک زیادی به شما کند. اگر آشپزخانه کوچک تری دارید و نمی توانید مقدار زیادی کابینت در آن نصب کنید باید به دنبال راهی باشید تا بتوانید از فضای خود حداکثر استفاده را کنید. یکی از این راه ها اضافه کردن کابینت کشویی است. این کابینت ها می تواند یک انباری کوچک با دسترسی آسان را برای شما فراهم کند.

کابینت چهار پایه ای یک اکسسوری خاص در کابینت خانه شما

اکسسوری خاص در کابینت ها برای راحتی شما طراحی می شوند. بسیاری از اوقات پیش می آید که خانم های خانه دار برای دسترسی به اقلام بالای کابینت دچار مشکل می شوند. به صورت کلی اگر شما انسان قد بلندی نباشید مطمئنا در دسترسی به قسمت های بالای کابینت مشکل زیادی دارید. در واقع گاهی اوقات پیش می آید که موادی را که در کابینت های بالایی قرار می دهید به دلیل در دسترس نبودن فاسد شده و یا فراموش می شوند. یکی از راه های دسترسی راحت تر به کابینت های با ارتفاع بیشتر، استفاده از اکسسوری کابینت چهار پایه ای است. این اکسسوری در کابینت بسیار کوچک قرار داده می شود. با بیرون آوردن آن از کابینت به شکل یک چهار پایه در می آید که می توانید با رفتن روی آن به کابینت های بالاتر دسترسی داشته باشید.

اکسسوری نگهداری ادویه

اکسسوری خاص در کابینت می تواند بسیاری از مشکلات شما را حل نماید. کابینت نگهداری ادویه مشابه پنتری ها است با این تفاوت که در فضای فشرده تری ساخته می شود. با این اکسسوری کشویی می توانید به راحتی به ادویه های ضروری پر کاربرد در آشپزخانه دسترسی داشته باشید. نگهداری آسان بطری ها، شیشه های ادویه، سرکه و روغن و یا سایر موارد نزدیک اجاق گاز از جمله مزایای بسیار مفید استفاده از این اکسسوری در آشپزخانه است.

این اکسسوری کمک بسیار زیادی به صرفه جویی در فضای ذخیره سازی آشپزخانه شما می کند. در صورت لزوم حتی می توانید از دو قفسه کابینت ادویه در دو طرف اجاق گاز استفاده نمایید.

شلف گوشه ای چرخان آشپزخانه

اکسسوری خاص در کابینت باعث استفاده بهینه از فضای کابینت می شود. گوشه های آشپزخانه گاهی اوقات ممکن است شبیه مثلث برمودا باشند. به عبارت دیگر اقلامی که در کابینت های گوشه آشپزخانه قرار می دهید به دلیل دسترسی دشوار به آنها ممکن است کاملا از دید شما دور بمانند. این موضوع باعث می شود تا مجددا مجبور به خرید برخی اقلامی شوید که در آشپزخانه خود موجود دارید ولی آنها را پیدا نمی کنید. استفاده از شلف در آشپزخانه این مشکل را برای شما حل می کند. شلف گوشه ای آشپزخانه، با داشتن قفسه های چرخان می تواند حس جدیدی را برای ذخیره سازی اقلام مختلف برای شما ایجاد کند.

کابینت های کشویی سطل زباله

اکسسوری خاص در کابینت می تواند در برخی موارد بسیار مفید باشد. یکی از مشکلاتی که خانم های خانه دار با آن در آشپزخانه رو به رو هستند فضای ذخیره سازی کم برای سطل زباله است. یک کابینت کشویی که برای نگهداری دو سطل زباله طراحی شده است می تواند این مشکل را تا حد زیادی حل کند. علاوه بر این موضوع، با توجه به وجود دو سطل زباله در این کابینت ها، امکان دسته بندی زباله ها برای بازیافت آنها نیز در آشپزخانه میسر خواهد شد.

این مورد یکی از پر کاربردترین اکسسوری خاص در کابینت ها است که تقریبا همه افراد آن را سفارش می دهند. تنها چیزی که برای استفاده از این اکسسور در کابینت نیاز دارید یک فضای 18 یا 21 اینچی است که در آن دو سطل زباله جا گیرد. اندازه سطل های زباله به گونه ای است که می توانید از یکی برای زباله و دیگری برای اقلام بازیافتی استفاده نمایید.

کشوی جداسازی قاشق و چنگال

جا قاشقی کابینت یکی از پر مصرف ترین اکسسوری های به کار رفته در کابینت ها هستند. با استفاده از کشوی جدا سازی کابینت می توانید فضاهای ذخیره سازی برای قاشق، چنگال یا حتی ظروف مختلف خود در اختیار داشته باشید.

کشوهای گیره ای

اکسسوری خاص در کابینت می تواند برای افرادی که علاقمند به فضای سنتی هستند نیز مورد استفاده قرار گیرد. اگر از آن دسته افراد هستید که می خواهید فضای کمی سنتی تر به آشپزخانه خود دهید، استفاده از کشوهای گیره ای را به شما توصیه می کنیم. این کشوها دارای تعدادی گیره چوبی هستند که قابلیت جا به جایی دارند و شما می توانید آنها را هر طور که می خواهید جا به جا کنید. این موضوع به شما کمک می کند تا بتوانید بشقاب ها و یا کاسه ها چینی خود را درون کشو قرار دهید و نگرانی ای از بابت تکان خوردن یا برخورد آنها به یکدیگر در درون کابینت نداشته باشید.

در این اکسسوری خاص در کابینت می توانید گیره های مخصوص قابلمه و ماهیتابه را نیز اضافه کنید تا بتوانید این دو نوع ظرف را نیز درون آن قرار دهید. با استفاده از این اکسسوری می توانید همیشه اطمینان داشته باشید که بشقاب ها، قابلمه و در های آنها کاملا مرتب می مانند. در صورت لزوم نیز دسترسی به آنها به راحتی صورت می گیرد.

کشوی مخصوص چاقو؛ بسیار پر کاربرد و یک اکسسوری خاص در کابینت خانه

علاوه بر جداکننده های سیمی یا پلاستیکی که در کابینت ها برای جداکردن کارد و چنگال به کار می روند، استفاده از یک کشوی چوبی نیز می تواند بسیار پر کاربرد باشد. این کشو ها در اندازه های مختلفی ساخته می شوند. یکی از گزینه ها جانبی برای کشوی مخصوص چاقو، اضافه کردن یک تخته به آن است که می توانید از آن برای بریدن گوشت و سایر موارد استفاده نماید.

اکسسوری مخصوص چاقو

قفسه ذخیره سازی حوله و پارچه؛ یک اکسسوری خاص در کابینت شما

تقریبا استفاده از دستمال یا حوله در آشپزخانه اجتناب ناپذیر است. در واقع در تمام آشپزخانه ها نیاز به استفاده از حوله وجود دارد. اما محل نگهداری این دستمال ها یا حوله ها یکی از دغدغه های خانم های خانه دار است. چرا که معمولا این حوله ها بعد از مدتی زیبایی خود را از دست می دهند و در معرض دید قرار دادن آن خیلی جالب نخواهد بود. یکی از اکسسوری های پر کاربرد در کابینت، قفسه ذخیره سازی حوله است. با استفاده از قرار دادن این اکسسوری که به صورت کشویی است می توانید محلی مناسب برای ذخیره سازی حوله یا دستمال هایی که در آشپزخانه از آن استفاده کنید داشته باشید. بدین ترتیب دیگر هنگامی که می خواهید یک ظرف داغ را در آشپزخانه جا به جا کنید نگرانی ای از بابت پیدا کردن حوله یا دستمال نخواهید داشت. با کمک این اکسسوری در کابینت دسترسی به دستمال یا حوله در آشپزخانه بسیار سریع خواهد بود.

ذخیره سازی تمیزکننده ها زیر سینک

یکی از جاهایی که می توان لوازم تمیز کاری آشپزخانه را در آن قرار داد، کابینت زیر سینک است. این اکسسوری خاص در کابینت می تواند تمام لوازم تمیز کاری مورد نیاز در آشپزخانه شما را در یک جا نگهدارد. علی رغم سیستم کشویی آن، قابلیت جا به جایی نیز در آن وجود دارد. بدین ترتیب می توانید به راحتی کل جعبه را برای تمیز کردن به قسمت دیگری از خانه منتقل کنید و مجددا آن را در سر جای خود قرار دهید. با اضافه کردن یک جای دستمال کاغذی و سبدهای سیمی مطمئن باشید تعجب خواهید کرد که بدون آن تا به امروز چه طوری زندگی کرده اید.

آبچکان روی سینک

شستن ظروف و خشک کردن آن بخشی از زندگی روزمره است. در واقع مهم نیست که شما خودتان در خانه آشپزی می کنید یا اینکه از بیرون غذا تهیه کنید. در هر صورت مطمئنا با شستشو ظروف سر و کار دارید. این موضوع حتی برای کسانی که ماشین ظرفشویی دارند نیز صادق است. آبچکان روی سینک یک سکوی ثابت است که به سینک آشپزخانه شما متصل می شود. با قرار دادن ظروف در آبچکان می توانید اجازه دهید تا آب مانده روی ظروف، در سینک خالی شود. آبچکان رومیزی یکی از اکسسوری خاص در کابینت ها است که برای خشک کردن ظروف بسیار ضروری است. تخته های آبچکان ها باید با کمی شیب طراحی شوند تا آب در آنها ثابت نمانده و به سمت بیرون حرکت کند. این کار باعث می شود تا آب روی تخته جمع نشود. چرا که جمع شدن آب می تواند باعث آلوده شدن ظروف شود.

آبچکان در کابینت

آبچکان در کابینت یکی دیگر از اکسسوری ها به کار رفته در کابینت است. این اکسسوری در بالای سینک قرار می گیرد. زیر این کابینت از فولاد زنگ نزن یا پلاستیک ساخته می شود. این موضوع باعث می شود تا آب ظرف ها بتواند در سینک چکه کند و هم چنین با عبور جریان هوا زودتر خشک شود.

فضای ذخیره سازی باز

یکی از مواردی که در کابینت های آشپزخانه باید وجود داشته باشد، فضای ذخیره سازی باز است. در واقع در طراحی کابینت آشپزخانه باید فضایی وجود داشته باشد که کاملا خالی بوده تا بتوان هر آنچه که نیاز است را در آن قرار داد. به همین علت بهتر است در بعضی از کابینت های خود هیچ اکسسوری ای به کار نبرید.

 

خرید انواع اکسسوری خاص در کابینت آشپزخانه از ایما یراق

در این مقاله به بررسی انواع اکسسوری های خاص آشپزخانه که امکان استفاده در کابینت ها را دارند پرداخته شد. استفاده از اکسسوری خاص در کابینت کمک زیادی می کند تا بتوانید استفاده بهتری از فضای آشپزخانه خود داشته باشید. در واقع با توجه به اینکه امروزه اکثر خانواده ها در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند استفاده از این اکسسوری ها اجتناب ناپذیر است. اما در کنار ضرورت استفاده از اکسسوری، خرید از یک مکان مطمئن نیز بسیار مهم است. برای خرید اکسسوری خاص در کابینت باید یک فروشگاه مطمئن را انتخاب کنید که جنس هایی با قیمت مناسب و در عین حال بسیار با کیفیت را ارائه کند.

فروشگاه ایما یراق یکی از فروشگاه های پیشرو در زمینه فروش انواع اکسسوری های به کار رفته در کابینت آشپزخانه محسوب می شود. در این فروشگاه می توانید انواع یراق کابینت، اکسسوری کابینت، نورپردازی کابینت و تجهیزات کمد دیواری را با بهترین قیمت و کیفیت خریداری کنید.

از جمله اکسسوری های خاص به کار رفته در کابینت که در فروشگاه ایما یراق قابل تهیه است می توان به انواع آبچکان، سبد آویز، سطل زباله، سوپری کابینت، سبد کنج کابینت و تقسیم کننده کشو اشاره کرد که برای بررسی انواع این محصولات می توانید به قسمت دسته بندی وب سایت ایما یراق مراجعه کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.