خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910
خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910

جدیدترین اکسسوری کابینت مخصوص آشپزخانه شیک

آشپزخانه قلب خانه است. بنابراین داشتن یک آشپزخانه تمیز و زیبا باعث می شود تا قلب خانه بهتر بتپد! با توجه به اینکه خانم ها بخش قابل توجهی از تایم خود را صرف گذراندن در آشپزخانه جهت تهیه غذا می کنند؛ لذا با داشتن یک آشپزخانه شیک، انگیزه بیشتری برای طبخ غذاهای خوشمزه خواهند داشت. ضمنا داشتن چنین آشپزخانه ای باعث تقویت روحیه شده و تغییرات مثبتی را در حال روحی آنها ایجاد می کند. به نظر شما یک آشپزخانه شیک و زیبا دارای چه ویژگی هایی است؟ اصلا وجود چه فاکتورهایی باعث می شود تا چنین فضایی رقم بخورد؟

عوامل متعددی می توانند سبب تشکیل این فضا شوند. یکی از آنها اکسسوری کابینت است که نقش مهمی را بازی می کند. عامل مهم بعدی که شاید از نظر خیلی ها کم اهمیت جلوه کند؛ سطل زباله موجود در آشپزخانه است. چه بسا پریزهای داخل آشپزخانه نیز در تشکیل یک فضای مدرن و جذاب، نقش کلیدی را ایفا می کنند. در ادامه، توضیحاتی را راجع به هر یک ارائه خواهیم داد.

سوپری کابینت در انواع مختلف

نه تنها کابینت ها مهمترین نقش را در زیبایی آشپزخانه بازی می کنند؛ بلکه اکسسوری کابینت نیز دقیقا دارای چنین نقشی است. منظور از اکسسوری های کابینت، ابزارهایی هستند که داخل کابینت مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزارها و تجهیزات علاوه بر اینکه باعث می شوند تا از فضای داخلی کابینت به نحو احسن استفاده شود،  بلکه منجر به خلق یک آشپزخانه شیک نیز خواهند شد.

نظم دهنده (ارگانایزر)، مهمترین اکسسوری کابینت:

اگر این اکسسوری ها به طور اصولی طراحی و اجرا گردند؛ می توانند قلب خانه را دچار تحولات اساسی نمایند. اگرچه این مسئله در آشپزخانه های قدیمی رعایت نشده است؛ اما در آشپزخانه های مدرن که با محدودیت فضا روبرو هستند، استفاده از نظم دهنده در جهت استفاده بهینه از فضا، اهمیت ویژه ای یافته است. حضور این اکسسوری های کاربردی باعث شده تا از آشفتگی و بر هم ریختگی داخل کابینت جلوگیری شود. یکی از همین اکسسوری ها، نظم دهنده است که داخل کابینت جای گرفته و با وجود آن می توان از فضای داخلی کابینت، کمال بهره را برد. این نظم دهنده ها سبب ایجاد طبقات بیشتر برای نگهداری لوازم آشپزخانه شده و نظم و ترتیب خاصی را ایجاد می کنند.

راز داشتن یک آشپزخانه شیک چیست؟ استفاده از سوپری کابینت:

اکسسوری بعدی که کاملا کاربردی بوده و یک آشپزخانه شیک را شکل می دهد؛ سوپری کابینت است. سوپری درست مانند یک انبار متحرک عمل کرده و به چیدمان بهتر وسایل آشپزخانه کمک می کند. امروزه مدل های مختلفی از سوپری کابینت همچون مدل های زمینی و ایستاده را می توان مشاهده کرد. مدل های ایستاده در کابینت هایی که ارتفاع زیادی دارند؛ مورد استفاده قرار می گیرند. ضمنا همین مدل های ایستاده، خود به دو مدل دیگر طبقه بندی می شوند. یکی از آنها سوپری کابینت وسط و دیگری سوپری کابینت یخچالی است.

سوپری کابینت زمینی نیز وسایل داخل کابینت را نظم بخشیده و مجهز به ریل متحرک است. هدف از تعبیه این ریل ها، حرکت روان آن می باشد. در ادامه شاهد تغییر طبقه ثابت کابینت به یک طبقه متحرک خواهید بود. ضمن اینکه با وجود آن، امکان استفاده چندین برابری از فضای داخل کابینت به عمل می آید.

مزایای استفاده از اکسسوری کابینت

آشپزخانه های امروزی فضای چندانی جهت نگهداری اقلام ضروری و همچنین اقلام غذایی را در اختیار ندارند. در نتیجه به حضور عواملی مثل اکسسوری کابینت، نیاز خواهد بود. این اکسسوری ها کمک می کنند تا مشکل کمبود جا در آشپزخانه های کوچک و کم ظرفیت، به خوبی مدیریت شود. در نتیجه تغییرات مثبتی در زمینه سازماندهی وسایل به وجود خواهد آمد. یکی از ترس های خانم های خانه، تمیز کردن داخل کابینت است. خوشبختانه با حضور این اکسسوری ها این ترس پایان یافته و نظم خاصی برقرار گردیده است. به دنبال آن، تمیز کردن فضای داخلی کابینت ها نیز به امری آسان بدل خواهد شد.

مثلا فرض کنید به دنبال وسیله ای مثل درب قابلمه یا کفگیر و ملاقه می گردید. اگر حضوری اکسسوری ها نباشد، ممکن است در پیدا کردن آنها دچار مشکل شده و اعصابتان به هم بریزد؛ ولی وقتی پای اکسسوری کابینت به میان می آید، وضعیت کاملا فرق خواهد کرد. اینجاست که می توانید هر وسیله ای را به راحتی پیدا کنید. ضمن اینکه در وقتتان نیز صرفه جویی شده و امکان آسیب رسیدن به دستتان بر اثر گشتن زیاد، به وجود نخواهد آمد. استفاده از اکسسوری کابینت نه تنها نشان دهنده نظم فردی است؛ بلکه نشان دهنده ذوق و سلیقه شما خواهد بود. در نهایت با حضور آنها شاهد یک آشپزخانه شیک و فوق العاده جذاب خواهید بود. جایی که می توان ساعت ها در آن کار انجام داد و احساس خستگی نکرد!

سطل زباله کابینتی، عاملی موثر در تشکیل یک فضای جذاب

به جز اکسسوری کابینت، عامل دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود تا یک آشپزخانه شیک را نظاره گر باشید. سطل زباله کابینتی همان عامل مهمی است که یک آشپزخانه ایده آل را برایتان به ارمغان می آورد. شاید تصور کنید این سطل، نقش پر رنگی در تشکیل یک آشپزخانه شیک ندارد؛ اما اینطور نیست. سطل زباله کابینتی، درست مانند عوامل دیگر باعث خلق بهترین نتایج ممکن خواهد شد. سطل زباله داخل کابینت نه تنها در تشکیل یک فضای آراسته و تمیز، نقش کلیدی را بازی می کند؛ بلکه با ایجاد این فضا، باعث افزایش سطح انرژی در فضای آشپزخانه خواهد شد. چه فرقی می کند آشپزخانه شما چه شکلی است و یا چه سبکی دارد؛ مهم این است که با حضور عواملی مثل سطل زباله کابینتی، نظم در خانه تان، معنای حقیقی می یابد.

جایگزینی مناسب برای سطل های ساده و دم دستی:

اگر حضور سطل زباله کابینتی نباشد، خانم خانه مجبور است از سطل زباله دم دستی و ساده یا گاها بزرگ که در آشپزخانه خودنمایی می کند؛ استفاده نماید. این کار نه تنها جلوه بدی به فضا می دهد؛ بلکه رفت و آمد را هم برای اعضای خانه دشوار می کند. در نتیجه با استفاده از سطل زباله کابینتی می توان از اشغال فضا جلوگیری نمود و رفت و آمد را برای اهالی منزل، آسان کرد. به دنبال آن، زباله های تر و خشکی که تولید می شوند؛ با نگهداری در این سطل که درون کابینت جای گرفته، از بو گرفتن و آلودگی فضای آشپزخانه، جلوگیری می کنند.

طراحی بی نظیر این سطل باعث شده تا احتمال ریختن آشغال ها بر روی زمین به صفر برسد. قطعا با حضور آن داخل کابینت، حتی اگر دارای فرزند کوچک هم باشید؛ ریسک این اتفاق کاهش یافته و در نتیجه، فضای آشپزخانه شما به همان تمیزی و زیبایی باقی خواهد ماند. ضمنا این سطل ها که در مدل های مختلف همچون چند مخزنه تولید می شوند؛ امکان تفکیک زباله ها را به وجود آورده و منجر به جداسازی زباله های تر و خشک می شوند. به دنبال آن امکان بازیافت زباله ها نیز به وجود آمده و کمک زیادی به حفظ محیط زیست خواهد شد.

انواع سطل زباله کابینتی:

با خرید هر یک از مدل های متنوع سطل زباله کابینتی می توانید گامی موثر در حفظ زیبایی و نظافت آشپزخانه بردارید. در قسمت زیر به مدل های متعدد آن اشاره شده است:

 • سطل زباله کابینتی پلاستیکی (پلاستیک فشرده)
 • سطل زباله کابینتی استیل
 • سطل زباله تک مخزنه
 • سطل زباله دو مخزنه
 • سطل زباله چند مخزنه
 • سطل زباله کابینتی تاشو
 • سطل زباله ریلی
 • سطل زباله آویز

با استفاده از پریز توکار کابینت، تغییرات محسوسی را احساس کنید

برای داشتن یک آشپزخانه شیک و دلخواه می توان به عوامل دیگری همچون پریز توکار کابینت متوسل شد. پریزهای توکار کابینت از اکسسوری های جذاب و در عین حال ضروری هستند که قابلیت نصب به صورت مخفی و درون کابینت را یافته اند. با استفاده از آنها می توان انواع لوازم برقی آشپزخانه را به پریز متصل کرد و از نمایان شدن سیم آنها جلوگیری نمود. این کار باعث نظم دهی به محیط آشپزخانه شده و در نهایت منجر به افزایش جذابیت بصری آن خواهد شد.

آشپزخانه هایی که با کمبود فضا روبرو هستند؛ بهترین کاندید جهت استفاده از پریز توکار کابینت به شمار می آیند. با نصب این پریزها در فضای داخلی کابینت، علاوه بر حفظ کارایی کابینت، زیبایی آنها نیز به قوت خود باقی خواهد ماند. یکی از جدیدترین پریزهای توکار کابینت که علاوه بر زیبایی، کارایی را نیز به همراه دارد؛ پریز مجهز به پورت های USB، HTML و HDMI است. طراحی عالی و بی نقص این پریز باعث شده تا همزمان بتوان چند دستگاه را به آن متصل کرد.

ضمنا وجود مدل های رنگی از این پریز سبب ایجاد پریزهای مخفی و شکیل در آشپزخانه شده است. با وجود این رنگ ها، امکان ست کردن آنها با اقلام حاضر در دکوراسیون داخلی آشپزخانه به وجود آمده است.

با استفاده از پریز توکار کابینت، تغییرات محسوسی را احساس کنید

انواع پریز توکار:

با انتخاب انواع پریز توکار کابینت می توان به راحتی صاحب آشپزخانه شیک شد و از داشتن آن لذت برد. در ادامه به مدل های متعدد این محصول خواهیم پرداخت:

 1. پریز توکار مدل صفحه ای: دارای رنگ های زیبا و کاربردی و قابلیت ست شدن با میز کانتر
 2. پریز توکار مدل کشویی: کاربردی و مناسب برای نصب و اشغال کمترین فضا
 3. پریز توکار مدل استوانه ای: قابلیت باز شدن به صورت مگنتی، امکان نصب بر روی میز یا کابینت و کوچکتر از سایر پریزهای توکار
 4. پریز توکار مدل مستطیلی: دارای بیشترین تنوع رنگی و اشغال کمتر فضا

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به بررسی نقش اکسسوری کابینت در داشتن یک آشپزخانه شیک و در عین حال کاربردی مطالبی را بازگو کنیم که در این بین دو تا مهم ترین اکسسوری ها نیز بررسی شدند.ایما یراق یکی از فروشگاه های فعال در زمینه یراق آلات و اکسسوری کابینت و کمد است که نمایندگی اکثر شرکت ها تولید کننده اکسسوری را در اختیار دارد.علاوه بر این اگر در حال ساخت یا بازسازی منزل خود هستید با مراجعه به سایت ایما یراق می توانید نمایی کلی به دکوراسیون منزل خود داشته باشید و از بروزترین یراق آلات کابینت و کمد از جمله لولا کابینت، جک کابینت، ریل کشو،آبچکان،پریز توکار،سوپری کابینت،انواع پروفیل درب بازدید داشته باشید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.