خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910
خرید آسان، سریع و راحت از محصولات سایت : 2236117-0910

آشنایی با انواع تجهیزات نورپردازی کمد و کابینت

آشنایی با انواع تجهیزات نورپردازی کمد و کابینت

نورپردازی باعث ایجاد فضا سازی در محیط می شود و آن را کامل تر و خاص تر به بیننده نشان می دهد. کمد و کابینت جزو فضا هایی هستند که با نورپردازی بسیار زیباتر و بهتر دیده می شوند. نصب کردن نور های مخفی در کمد و کابینت ها یکی از ایده های جذاب برای زیباتر دیده شدن آنها می باشد. با استفاده از تجهیزات نورپردازی می توان فضا های کور و بی جان را زنده و زیبا نشان داد. در این متن در مورد نورپردازی کمد و کابینت ، چراغ های زیر کابینتی، چراغ توکار کمد و کابینت، سنسور نورپردازی کابینت و کمد و … به صورت کامل صحبت می کنیم با ما همراه باشید.

مدرن

در زمان قدیم برای نورپردازی کمد و کابینت از چراغ هایی که از سقف آویزان می شدند استفاده می کردند. امروزه به دلیل این که مردم عادت دارند بیشتر کار ها را بر روی میز انجام دهند طراحان کابینت ها را به شکل موازی کنار هم اجرا می کنند. این مدل طراحی نیاز به نورپردازی متفاوتی دارد.

مردم بیشتر از کابینت های کنار گاز و سینک ظرفشویی برای انجام دادن کارهایشان استفاده می کنند. در برخی از خانه ها کابینت ها معمولا در کنار و چراغ ها در وسط آشپزخانه هستند.  زمانی که چراغ در وسط آشپزخانه باشد نور در وسط متمرکز است کناره ها کمترین نور را دارند. این موضوع باعث مشکل در زمان ترکیب غذایی و آسیب رسیدن به چشم می شود. این اتفاقات معمولا در شب رخ می دهند چرا که در روز نور طبیعی در خانه وجود دارد. استفاده از نورپردازی درست در خانه افراد را از نور کم و آسیب رسیدن به چشم و … جلوگیری می کند. نورپردازی باعث می شود محیط زیباتر و بهتر دیده شود و نقطه ی کوری باقی نماند.

چراغ زیر کابینتی

یکی از جاهایی که باید نوردهی مناسب و درستی داشته باشد کابینت می باشد. برای این کار نیز از چراغ زیر کابینتی استفاده می شود. این چراغ ها برای حذف سایه ها و بخش هایی که به راحتی دیده نمی شود مفید است. چراغ های زیر کابینت را به راحتی میتوان بعد از ساخت و نصب کابینت ها نیز نصب کرد. انجام این کار باعث راحت تر آشپزی کردن در آشپزخانه می شود. این چراغ ها فضای زیادی را نیاز ندارند و محل نصب آنها در زیر کابینت ها است به همین دلیل به آنها نور مخفی نیز گفته می شود. چراغ های زیرکابینتی انواع بسیاری دارند.

کاربرد چراغ زیر کابینتی

چراغ های زیر کابینتی کاربرد های بسیاری دارند. این محصول به دلیل  مصرف برق پایین و طول عمر بالایی که دارد در بیشتر مکان ها قابل استفاده می باشد. از چراغ های ال ای دی بیشتر در مکان هایی چون آشپزخانه ها استفاده می شوند. نورپردازی های خطی در آشپزخانه ها جلوه ی خاص و زیبایی دارد. از چراغ های زیر کابینتی در زیر کابینت های هوایی، بالای سینک و اجاق گاز، تخته آشپزخانه، زیر لبه های جزیره وسط، داخل و زیر کابینت های سرویس بهداشتی و … استفاده می شود.

چراغ های زیرکابینتی انواع فراوانی دارند که در این بخش آنها را نام برده و توضیحاتی را بیان می کنیم. اولین نوع از چراغ زیر کابینتی ریسه زیر کابینتی می باشد. این مدل یکی از رایج ترین روش ها برای نورپردازی کابینت  می باشد. این محصول به راحتی زیر کابینت های هوایی و کانتر آشپزخانه نصب می شود و نوردهی مناسبی نیز دارد. این ریسه ها ولتاژ پایین و طول بسیار و انعطاف پذیری بالایی دارند.

ال ای دی سیلیکونی

دومین نوع نورپردازی کمد و کابینت هالوژن زیر کابینت است. هالوژن های زیر کابینتی یکی از قدیمی ترین روش ها برای نورپردازی می باشد. این شیوه نورپردازی همچنان میان مردم محبوب و کارآمد است. هالوژن ها شکلی مدور و گرد دارند و توسط پیچ های کوچکی در زیر صفحه کابینت های هوایی نصب می شوند. نور این محصول مستقیم و متمرکز می باشد به این صورت که زیر آن نور بیشتری نسبت به باقی نقاط  وجود دارد. با استفاده کردن از سنسور می توان هالوژن های داخل کابینت را روشن  و خاموش نمود. هالوژن های ال ای دی نور بسیاری دارند و مصرف آنها پایین است. هر عدد هالوژن محدوده ی 20 الی 30 سانتی متری را پوشش می دهد.

هالوژن زیر کابینت

سومین مدل از نورپردازی کمد و کابینت چراغ های پنلی کابینت می باشد. این چراغ ها را می توان در هر مکانی نصب کرد. ابعاد و اندازه های چراغ پنلی متفاوت است تنوع بالایی دارد. نوع کوچک این چراغ ها برای آشپزخانه مناسب است چرا که فضا را زیباتر نشان می دهد. این مدل چراغ ها برای سقف نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

چراغ توکار کمد و کابینت

نورپردازی کمد و کابینت به دو دسته ی توکار و روکار تقسیم می شود. دسته ی توکار همان چراغ های مخفی هستند و انواع فراوانی دارند. اولین مدل از چراغ های توکار نور مخفی های خطی هستند. این مدل از یک بدنه ی آلومینیومی تشکیل شده است و در داخل ریسه نوار اس ام دی وجود دارد و در بالاترین قسمت آن یک هدسینگ کار گذاشته شده است. برای استفاده از این مدل خطی باید شیاری داخل ام دی اف ایجاد کرده و ریسه را داخل آن قرار دهید. این مدل چراغ های توکار کاملا داخل کابینت و یا کمد قرار میگیرند و فقط 2 میلی متر از آن دیده می شود.

چراغ خطی توکار داخل کمد

دومین نوع نورپردازی کمد و کابینت نور های روکار کنجی می باشد. این مدل نیز مانند نور های خطی است از یک بدنه ی آلومینیومی با کیفیت تولید شده است. این محصول به شکل مثلثی طراحی شده و در فضا های کنج به راحتی قابل نصب می باشد.

989898

سومین نوع چراغ های توکار نور های توکار ژله ای می باشد. در این مدل اس ام دی آن در قالب های لاستیکی و منعطف قرار می گیرد با به وجود آوردن شیار هایی در حالت های متفاوت می توان آن را به راحتی نصب و استفاده کرد. این مدل در همه ی مکان ها قابل استفاده می باشد و محدودیتی ندارد. این مدل به دلیل داشتن اس ام دی 12 ولت احتمال برق گرفتگی را به کمترین درصد ممکن می رساند.

سنسور نورپردازی کابینت و کمد

سنسور چگونه کار می کند؟ مثلا سنسور درب کابینت به گونه ای است که هنگاهی که درب کمد و کابینت باز و بست می شود سنسور تشخیص داده و همزمان با آن روشن و خاموش می شود. با نصب سنسور نورپردازی کمد و کابینت دیگر نیازی نیست قبل از انجام کار هایتان به دنبال روشن کردن چراغ ها و بعد از تمام کردن کار هایتان آنها را خاموش نمایید. همچنین این سنسور ها در مصرف برق نیز صرفه جویی می کنند.البته سنسور های نورپردازی انواع متفاوتی دارند از جمله: سنسور چشمی حرکتی، سنسور چشمی کوتاه برد، سنسور چشمی برد بلند .

سنسور ها

اولین مدل از سنسور های نورپردازی کمد و کابینت سنسور های حرکتی است. از مدل چشمی حرکتی در راه پله ها استفاده می شود. اسم دیگر این سنسور پی ار ای می باشد که در مکان هایی چون: اتاق های پرو، آسانسور، کمد و … استفاده می شود. این مدل سنسور یک لنز کروی و دو عدد چشمی دارد که به اشعه ی مادون قرمز حساس می باشد. اشعه ی مادون قرمز از بدن زنده موجودات ساطع می شود به همین دلیل با عبور  یک فرد سنسور حساس و روشن می شود. این سنسور در دو حالت خاموش می شود. اولین حالت این است که دیگر اشعه مادون قرمز را دریافت نکند و دومین حالت این است که زمان تاخیر برای آن در نظر گرفته شود که بعد از گذشت زمان چراغ خاموش می شود.

دومین مدل از سنسور های نورپردازی کمد و کابینت سنسور های چشمی کوتاه برد است. این سنسور دو عدد چشمی دارد یکی از آن ها نور مادون قرمز را دریافت می نماید و دیگری آن را بازتاب می دهد. این مدل سنسور معمولا تا فاصله ی ده سانتی متری را تشخیص می دهد. این سنسور فقط می تواند یک در کمد و کابیت را پوشش دهد. به همین دلیل اگر کمد و یا کابینت شما دو تا در دارد برای هر کدام باید یک سنسور جداگانه قرار دهید. این مدل سنسور رنگ های روشن را بهتر تشخیص می دهد. اگر در کابینت و کمد روشن باشد قدرت تشخیص این سنسور بالاتر است.

سنسور چشمی برد بلند نیز مانند سنسور چشمی کوتاه برد عمل می نماید با  این تفاوت که تا 40 سانتی متری را تشخیص می دهد. به دلیل داشتن این ویژگی به جای یک در دو در را پوشش می دهد. این دو سنسور هم به صورت روکار و هم به صورت توکار قابل نصب شدن می باشند.

سومین سنسور از سنسور های کابینت،کلید مخفی کابینت هستند.از آنجا که به صورت مخفی و معمولا پشت صفحه نصب می شوند دیده نمیشوند و  در واقع کاربر می تواند با لمس صفحه کابینت یا کمد کنترل نورها را به دست بگیرد از این رو به آنها سنسور لمسی کابینت نیز می گویند در واقع شما به لمس قسمتی از یک صفحه می توانید کنترل چراغها را به دست آورید.

جمع بندی

نورپردازی کابینت و کمد به مدرن شدن آنها و زیبایی بسیار کمک می کند.این در حالیست که به کمک سنسور ها می توانید نورپردازی را هوشمند تر جلوه دهید و از دنیای مدرن لذت ببرید.ایما یراق به عنوان فروشگاه تجهیزات کابینت و کمد،ارائه دهنده محصولاتی از جمله یراق آلات کابینت،اکسسوری کابینت ،سوپری کابینت، پریز توکار کابینت،نورپردازی کابینت،اکسسوری کمد،مکانیزم دربهای ریلی کمد و … می باشد که می توانید به راحتی تمامی این محصولات را در وبسایت فروشگاه و در دسته بندی های مخصوص به خود مشاهده کنید.امیدواریم این مطلب راهنمایی برای زیباتر شدن دکوراسیون منزل شما بوده باشد.

آنچه در این مقاله می خوانید

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.